Iveco chce dostarczyć transportery dla Marines

, 27 września 2011, 11:47

Iveco, spółka należąca do Grupy Fiat Industrial, wspólnie z BAE Systems weźmie udział w przetargu na dostawę opancerzonych transporterów pływających typu Marine Personnel Carrier amerykańskiego Korpusu Piechoty Morskiej. Program dostaw dla U.S. Marine przewiduje dostarczenie około 600 pojazdów.

Opancerzony transporter pływający o całkowitej masie własnej około 27 ton będzie mógł przewieźć do 12 żołnierzy. Jest on opracowywany na bazie pojazdu Superav 8×8, przedstawionego Włoskim Siłom Zbrojnym w 2010 roku z myślą o narodowych jednostkach desantowych.

Projekt jest realizowany przez Iveco Defence Vehicles, specjalistyczną jednostkę Iveco, która zajmuje się produkcją i marketingiem pojazdów do celów obronności oraz ochrony ludności przed atakiem nieprzyjaciela, katastrofami i klęskami żywiołowymi.

Aby spełnić wymagania przetargowe Iveco Defence Vehicles oraz BAE Systems połączą swoją wiedzę nt. technologii, aby stworzyć pojazd spełniający konkretne potrzeby U.S. Marine, czyli m.in. wysoka elastyczność zastosowań, doskonała mobilność, zdolność do skutecznego działania w terenie trudnym do trawersowania oraz w czasie operacji wodno-lądowych w czasie desantów, oraz zapewnienie maksymalnej ochrony przed minami lądowymi i urządzeniami wybuchowymi.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!