DAF wchodzi do Arabii Saudyjskiej

, 3 października 2011, 15:23

DAF podpisał umowę z ATEC, na mocy której firma ta będzie prowadziła w imieniu DAF działalność w zakresie marketingu, sprzedaży i usług w Arabii Saudyjskiej. ATEC będzie również reprezentować PACCAR Parts. ATEC – Arabian Truck and Construction Company ma kilka punktów sprzedaży i usług w Arabii Saudyjskiej. ATEC planuje rozszerzenie sieci.

– „Ustanowienie naszej firmy dystrybutorem DAF Trucks jest istotnym poszerzeniem naszej dotychczasowej działalności, która obejmuje sprzedaż i serwis autobusów” – powiedział Peter Beaumont, dyrektor zarządzający ATEC – „DAF Trucks jest jednym z najlepszych europejskich producentów samochodów ciężarowych. Firma oferuje doskonałe produkty i usługi, co jest kluczem do sukcesu w Arabii Saudyjskiej. Czujemy się zaszczyceni mogąc reprezentować DAF na naszym rynku.” – dodał.

– „W Arabii Saudyjskiej co roku rejestruje się około 7 500 pojazdów w segmencie najcięższych pojazdów (> 15ton). W najbliższych latach liczba ta wzrośnie do 10 000 pojazdów. We współpracy z DAF zamierzamy osiągnąć znaczny udział w rynku. Obserwując lokalne potrzeby w zakresie transportu na duże odległości dostrzegamy doskonałe możliwości dla XF105. Jednak większość sprzedaży będą stanowić samochody z serii CF, szczególnie w sektorze budownictwa. W sektorze dystrybucji, będziemy aktywnie wprowadzać DAF LF.” – tłumaczył  Beaumont.

– „Firma DAF jest zadowolona ze współpracy z ATEC” – mówi Kuijs Michiel, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży DAF Trucks N.V. – „ATEC jest partnerem zdecydowanym osiągnąć znaczny udział w rynku Arabii Saudyjskiej. Bardzo cenne jest bogate doświadczenie tej firmy i jej sukcesy osiągane podczas wieloletniej obecności na rynku. ATEC odegra kluczową rolę w dalszym zwiększaniu obecności DAF na Bliskim Wschodzie, gdzie już funkcjonujemy w takich krajach jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt i Irak.” – powiedział Michiel.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!