Wizyta w fabryce opon ciężarowych Bridgestone

20 października 2011, 12:37

Firma Bridgestone zorganizowała 18 października spotkanie dla dziennikarzy. Odbyło się ono na terenie fabryki opon do samochodów ciężarowych i autobusów mieszczącej się na obszarze Pomorskiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej w Stargardzie Szczecińskim.

Celem spotkania było przedstawienie zaproszonym gościom działalności, organizacji produkcji i zasad funkcjonowania fabryki, a także prezentacja jej najnowszych produktów.

Wizyta rozpoczęła się od tradycyjnego powitania. Następnie Dorota Such – Human Resources & General Affairs Specilist przedstawiła prezentację na temat fabryki. O historii, dotychczasowych osiągnięciach, planach rozwojowych, a także najnowszych oponach Bridgestone do samochodów ciężarowych produkowanych w stargardzkiej fabryce opowiedzieli: Sergejs Pusnakovs, General Manager Poland&Baltics oraz Jerzy Kałucki, Dyrektor Opon Ciężarowych z  Bridgestone Sales Polska. 

Następnie zgromadzeni goście zostali podzieleni na dwie grupy i udali się wraz z przewodnikami na zwiedzanie fabryki, podczas którego mieli szansę przyjrzeć się procesom produkcji i nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym.

Fabryka Bridgestone Stargard rozpoczęła swoją działalność w 2008 r i od tego czasu prężnie rozwija się pod okiem japońskiego prezesa, pana Yoshihiro Nagao. Specjalizuje się w produkcji opon w do samochodów ciężarowych i autobusów. Powierzchnia produkcyjna fabryki wynosząca 100ha pozwala na wytworzenie ok. 2400 opon na dobę przy jednoczesnym miesięcznym zużyciu gumy na poziomie 2000 ton. Na terenie obiektu zatrudnionych jest 625 osób. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!