Polak wśród czterech najlepszych finalistów Drivers’ Fuel Challenge z Europy

28 października 2011, 13:34

Han HoGyun z Korei Południowej zwyciężył w pierwszej ogólnoświatowej edycji konkursu Drivers’ Fuel Challenge, pokonując uczestników z 16 innych krajów. O tytuł mistrza oszczędnej jazdy walczyło ponad 3600 kierowców z całego świata. Uczestniczący w finale Marek Jastrzębski znalazł się w gronie czterech najlepszych kierowców ze Starego Kontynentu.

21 i 22 października na terenie Volvo Demo Center w Szwecji odbyły się kwalifikacje do finału Drivers’ Fuel Challenge. Do walki o mistrzowski tytuł stanęło siedemnastu zwycięzców finałów regionalnych z europejskich i azjatyckich rynków Volvo Trucks. Prawo do udziału w rozgrywce finałowej zdobyli Enrique Sanchez Parrondo z Hiszpanii – najlepszy spośród europejczyków – oraz Han HoGyun z Korei Południowej – mistrz rynków azjatyckich.

Różnica w zużyciu paliwa w grupie czterech najlepszych kierowców z Europy wyniosła 10 procent. Wśród kierowców z Azji osiągnęła 16 procent.

– „Wyniki pokazują, że nawet w grupie bardzo doświadczonych kierowców, jakimi bez wątpienia są finaliści, różnice w zużycia paliwa były stosunkowo duże. To dowód na to, że w dążeniu do osiągania jak największych oszczędności paliwa nie wolno nie doceniać roli kierowcy. Ekonomiczny styl jazdy jest korzystny zarówno dla środowiska naturalnego, jak i finansów firmy transportowej” – mówi Prezes Volvo Trucks Staffan Jufors.

Zwycięzca, Han HoGyun, zdobył tytuł mistrza Drivers’ Fuel Challenge oraz nagrodę „Volvo Life Time Experience” – wartą około 15 000 dolarów podróż dla dwóch osób do dowolnego miejsca na świecie, w którym Volvo Trucks prowadzi działalność.

– „Jestem naprawdę dumny ze zwycięstwa w konkursie. Jechałem tak, jak robię to na co dzień. Po powrocie do Korei zamierzam uczyć moich kolegów, jak można oszczędzać więcej paliwa” – mówi Han HoGyun.

– „Konkurs ten organizujemy w celu zwrócenia uwagi na znaczenie ekonomicznej jazdy i inspirowania innych kierowców. Obserwowanie współzawodnictwa tych znakomitych i zaangażowanych kierowców było ogromną przyjemnością” – mówi Ann Hesselbom, wiceprezes ds. personalnych w Volvo Trucks.

Marek Jastrzębski, który uczestniczył w Wielkim Finale w Göteborgu, był jednym z czterech kierowców, którzy z najlepszymi wynikami po pierwszej rundzie kwalifikacyjnej, przystąpili do ostatecznej rozgrywki o tytuł Mistrza Europy. Tym samym, Marek Jastrzębski wraz ze zwycięzcą europejskiego finału – Enrique Sanchez Parrondo oraz uczestnikami konkursu z Danii i Rumunii, znalazł się w gronie czterech najlepszych kierowców z Europy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!