Nowy Actros Euro VI rusza do pracy

28 października 2011, 14:34

Pierwszy Actros Euro VI został przekazany firmie transportowej Transalliance jako część większego zamówienia na ponad 500 samochodów ciężarowych Mercedes-Benz. Ulrich Bastert, dyrektor sprzedaży Mercedes-Benz Trucks, przekazał auta panu Alexandre Michel, właścicielowi i prezesowi Grupy Transalliance.

"Naszą firmę i Transalliance łączy wieloletnie, efektywne partnerstwo. Bardzo nas cieszy, że nasz klient, Transalliance, wprowadza do swojej floty pierwszą ciężarówkę w standardzie Euro VI, podkreślając dalekowzroczną strategię firmy" powiedział Ulrich Bastert podczas uroczystości przekazania. Francuska spółka przyjmie całe zamówienie w najbliższych miesiącach.

Nowy Mercedes-Benz Actros jest ciężarówką stworzoną specjalnie pod kątem spełnienia standardu Euro VI, który od roku 2014 stanie się obligatoryjny. Emisja spalin została w nim zredukowana do ledwie wykrywalnego poziomu. Nowy model stawia także kamienie milowe w zmniejsza-niu spalania: w porównaniu do Actrosa trzeciej generacji, przy tej samej normie czystości spalin Euro 5 redukuje zużycie paliwa o kolejne 6-7%.

Dla nas ekonomiczność, dynamika jazdy oraz wysoki poziom komfortu kierowcy są najważniejszymi cechami samochodów ciężarowych. Jesteśmy dumni wprowadzając pierwszego Actrosa w standardzie Euro VI do naszej floty”, powiedział Alexandre Michel z Transalliance. „Nasze dążenie do wspierania i aktywnego promowania nowoczesnych technologii prezentujemy w ramach dni technologii organizowanych przez Transalliance. Wydarzenie to daje możliwość klientom i pracownikom zapoznania się nowoczesnymi rozwiązaniami, które wprowadzamy w życie”.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!