Już niedługo premiera nowego autobusu elektrycznego Solaris

5 października 2020, 14:42

W drugiej połowie października odbędzie się światowa premiera elektrycznej nowości marki Solaris. Będzie to 15-metrowy model autobusu bateryjnego Urbino 15 LE electric. Po raz pierwszy w historii firmy będzie to premiera online. O nowym pojeździe opowie Zarząd firmy i konstruktorzy pojazdu.

Autobus wyznaczy nowy etap rozwoju marki Solaris, ponieważ wraz z nim Urbino electric wyjedzie poza granice miasta. Trójosiowe Urbino jest pierwszą propozycją w ofercie elektrycznej Solaris, która spełnia wymagania zarówno pierwszej, jak i drugiej klasy pojazdów, a także obu kategorii jednocześnie.

Oznacza to, że autobus może być wykorzystywany zarówno jako autobus miejski, ale także w podróżach międzymiastowych. Dzięki bateriom Solaris High Energy+ o łącznej pojemności 470 kWh pojazd pokona dystans do kilkuset kilometrów na jednym ładowaniu w warunkach rzeczywistych. Rozwiązanie to umożliwi operatorom planowanie tras bezemisyjnych zarówno w granicach miasta, ale także poza nimi.

Elektryczny napęd, systemy wsparcia kierowcy, kamery zamiast lusterek i interaktywny panel dotykowy mają zagwarantować większy komfort kierowcy i bezpieczniejszą jazdę. Wnętrze autobusu pomieści do 65 wygodnych siedzeń, a rozwiązania takie jak ładowarki USB, lampki do czytania czy podłokietniki, uprzyjemnią pasażerom podróż.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!