Dowiedz się więcej o etykietowaniu opon

10 listopada 2011, 9:29

Od 1 listopada 2012 r., zgodnie z wymogami Unii Europejskiej, będą obowiązywały ujednolicone przepisy dotyczące etykietowania opon. Każda opona wyprodukowana po 30 czerwca 2012 r. będzie musiała być wyposażona w informację graficzną w formie nalepki. Szczegółowe informacje o unijnych przepisach i kompendium wiedzy o etykietowaniu opon, można znaleźć na stronie www.etykietynaopony.pl oraz na www.debica.com.pl/etykiety.

Etykiety zawierać będą informacje na temat 3 wybranych parametrów opony. Klienci będą mogli zapoznać się z nimi za sprawą nalepki, na której w przystępny graficznie sposób zostaną przedstawione: ekonomiczność (efektywność paliwowa), przyczepność na mokrej nawierzchni i generowany przez opony hałas.

„Etykiety umożliwią konsumentom porównanie opon różnych producentów pod kątem 3 wskazanych przez Unię Europejską parametrów. Zapewne przyczynią się do podejmowania jeszcze bardziej świadomych decyzji zakupowych, dzięki którym klienci wybiorą najlepsze, czyli najbliższe ich potrzebom ogumienie” – powiedział Waldemar Jarosz, Dyrektor ds. Handlowych Grupy Goodyear w Polsce.

Na stronie www.etykietynaopony.pl można znaleźć informacje m.in. na temat przepisów UE, parametrów prezentowanych na etykietach (i tego jak należy je czytać – co oznacza na etykiecie litera A, a co G), historii znakowania oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Wszystko zaprezentowane jest w przystępnej formie, uzupełnione o atrakcyjne grafiki. Strona posiada również intuicyjne menu, które ułatwia użytkownikom poruszanie się po niej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

89.174.16.*, 15 listopada 2011, 11:42 0 0

Witam

Naprawdę panowie europosłowie się nudzą...

Pozdrawiam
Jarek

Odpowiedz

83.27.7.*, 29 marca 2012, 19:56 0 0

Tych krwiopijców z Brukseli powinno się wysłać w kosmos z prędkością światła w jedną stronęm

Odpowiedz