Volvo 7700 Hybrid testowane w polskich miastach

10 listopada 2011, 9:58

Pod koniec października 2011 r. rozpoczęły się testy autobusu hybrydowego Volvo 7700 Hybrid w polskich miastach. Najpierw przeprowadzano je we Wrocławiu, gdzie jeździł od 26 października do 2 listopada, na jednej z linii obsługiwanych przez wrocławskie MPK. Do 16 listopada będzie testowało go MPK Lublin, a później trafi do Siedlec, Tarnobrzega i Warszawy.

Seryjna produkcja autobusu Volvo z technologią hybrydową rozpoczęła się we Wrocławiu w połowie 2010 roku. Taki pojazd zużywa o 30 proc. mniej paliwa i emituje nawet o 40-50 proc. mniej szkodliwych zanieczyszczeń. Jest napędzany przez silnik Diesla spełniający normy EEV oraz silnik elektryczny. Może korzystać z silnika elektrycznego lub diesla, albo obydwu jednostek w tym samym czasie.

Silnik wysokoprężny wyłącza się automatycznie na przystankach autobusowych i światłach. Autobus rusza ponownie jedynie przy pomocy silnika elektrycznego, a po osiągnięciu prędkości 15-20 km/h automatycznie przełącza się na silnik Diesla. Takie rozwiązanie korzystnie wpływa na środowisko i sprawia, że przechodnie oraz inni użytkownicy drogi nie są wystawieni na tak duży hałas i ilość spalin, co w autobusach z napędem klasycznym.

Od momentu rozpoczęcia produkcji, wrocławska fabryka Volvo wyprodukowała już ponad 200 autobusów hybrydowych. Zostały one dostarczone do operatorów transportu miejskiego m.in. w takich krajach, jak Szwecja, Norwegia, Dania, Luksemburg, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Holandia i Hiszpania.

Prezentacja i jazdy testowe hybrydowego autobusu Volvo będą  kontynuowane w 2012 roku w takich miastach jak: Białystok, Olsztyn , Gdynia, Szczecin, Opole, Gliwice i Rzeszów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!