Nowy Crafter 4MOTION

14 listopada 2011, 10:19

W gamie nowego Volkswagena Craftera, sprzedawanego od połowy 2011 roku, wkrótce dostępna będzie wersja 4MOTION z napędem na wszystkie koła firmy Achteitner, umożliwiającym poruszanie się także w trudnym terenie. Pojazd zaprezentowano na targach Agritechnica w Hanowerze.

Rozwijający się rynek transporterów terenowych wymaga pojazdów zdolnych do poruszania się w trudnym terenie. Z takich samochodów korzystają np. firmy zajmujące się produkcją energii ze źródeł alternatywnych, firmy budowlane oraz służby ratunkowe, a także straż pożarna i policja.

Duża masa Craftera z ładunkiem wymagała zastosowania specjalnej konstrukcji napędu. Skorzystano z systemu firmy Achleitner z przełożeniem terenowym (2,5:1). System ten rozdziela w sposób stały siły między obie osie w stosunku 50:50, posiada seryjną blokadę mechanizmu różnicowego w przekładni rozdzielczej i na tylnej osi. Jako opcję można zamówić także blokadę przedniej osi.

Firma Achleitner wprowadziła wiele zmian do przedniej osi z niezależnym zawieszeniem kół i sztywnej osi tylnej. Wzmocnione zostały sprężyny z większą drogą ugięcia, amortyzatory z progresywną charakterystyką są bardziej twarde, zmodyfikowane zostały także stabilizatory. Zmiany te spowodowały podwyższenie nadwozia o około dziesięć centymetrów, w zależności od rodzaju opon (terenowe lub drogowe).

Crafter 4MOTION będzie dostępny we wszystkich oferowanych przez Volkswagena wariantach nadwozia – jako kombi, furgon, podwozie z kabiną lub samochód skrzyniowy, z pojedynczą lub podwójną kabiną i różnymi rozstawami osi i wysokościami dachu.

Craftera 4MOTION będzie można zamawiać w salonach Volkswagena od grudnia 2011 r. Pierwsze dostawy przewidziane są na początek 2012 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!