Magnum Legend – limitowana seria ciężarówek Renault Trucks

2 stycznia 2012, 12:38

Po szeregu uroczystości zorganizowanych w Magny Cours i na torze w Le Mans, Renault Trucks prezentuje limitowaną serię – Magnum Legend. Z okazji dwudziestolecia istnienia tego legendarnego modelu wyprodukowanych zostanie 99 numerowanych, wyjątkowych egzemplarzy.

Nawiązujące biało-czarnym kolorem nadwozia do pierwszego modelu AE, Magnum Legend podkreśla swój elitarny charakter również przez aluminiowe progi oraz chromowane kołpaki i nasadki na śruby, doskonale prezentujące się na tle matowej czerni podwozia. Na drzwiach, podobnie jak w pierwszych egzemplarzach modelu AE, pojawiła się tabliczka. Umieszczony na niej kolejny numer serii będzie dodatkowo dawał właścicielowi poczucie przynależności do elitarnej grupy nabywców.

Kierowcę wita w kabinie czarna, skórzana tapicerka ozdobiona logo Magnum Legend oraz tabliczka z numerem ciężarówki. Skórzane jest również wykończenie górnej powierzchni deski rozdzielczej oraz pokrycie leżanki. Tablica przyrządów została wykończona w tym samym co nadwozie, oryginalnym, czarnym, matowym kolorze.

Obecnie Magnum Legend, pomimo wyposażenia go w najpotężniejszą w tej gamie jednostkę napędową jaką jest silnik DXi 13 o mocy 520 KM, spełnia wymagania normy EEV. Aby zapewnić jeszcze niższe zużycie paliwa samochód został wyposażony w skrzynię biegów Optidriver+ oraz w pakiet Optiroll, pozwalający wykorzystać do maksimum bezwładność pojazdu. Pojazd został wyposażony w standardzie w najskuteczniejszy układ hamulcowy EBS full oraz w zwalniacz hydrauliczny Voith.

Przy wydawaniu pojazdu nabywca otrzyma w prezencie iPada 2 z najnowszą wersją full HD gry wideo Renault Trucks Racing. „Pakiet Kierowcy” obejmuje również będący wierną repliką jego pojazdu model magnum Legend w skali 1/43.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!