Mobil Delvac partnerem Akademii Transportu

3 stycznia 2012, 16:37

Fundacja Akademia Transportu, ośrodek szkolący kierowców zawodowych
i przewoźników drogowych, rozpoczyna współpracę z producentem olejów silnikowych Mobil Delvac. W 2012 roku współpraca będzie polegała na edukacji właścicieli firm transportowych oraz kierowców. 20 grudnia w Warszawie Ville Ylosjoki, Dyrektor Generalny ExxonMobil Poland oraz Zbigniew Lizoń, Prezes Fundacji Akademia Transportu podpisali list intencyjny zapowiadający współpracę.

Partnerstwo oznacza między innymi organizację dodatkowych szkoleń dla kierowców i właścicieli firm transportowych, promocję eco-drivingu oraz informowanie o nowym prawodawstwie dotyczącym branży transportowej. Pierwszym wspólnym krokiem Akademii Transportu i producenta olejów silnikowych Mobil Delvac będą zaplanowane do marca szkolenia, które zbiegają się w czasie z polską inauguracją międzynarodowego projektu EcoEffekt, promującego zasady eko-jazdy. Dzięki współpracy przedsiębiorcy i kierowcy będą mieli również łatwiejszy dostęp do fachowej literatury. Dodatkowo, Mobil Delvac zostanie głównym partnerem przyszłorocznej wystawy Truck & Bus Show Poland.

– „Nawiązanie współpracy z Akademią Transportu to oczywiste korzyści dla każdej ze stron, ale również dla kierowców i właścicieli firm transportowych. Nasze ponad 80-letnie doświadczenie w smarowaniu pojazdów ciężarowych oraz wiedza pozwolą kierowcom spojrzeć na olej silnikowy jako sprzymierzeńca w walce o lepszą efektywność kosztową w firmie transportowej” – mówi Ville Ylosjoki, Dyrektor Generalny ExxonMobil Poland – „Bardzo cenimy sobie opinie kierowców na temat naszych produktów. Nawiązana współpraca na pewno pomoże lepiej zrozumieć, jakie są oczekiwania branży wobec środków smarnych, które są kluczem do długiej i bezawaryjnej pracy pojazdu oraz do oszczędności” – dodaje.

– „Dzisiejsza uroczystość de facto formalizuje kontakty Akademii Transportu i ExxonMobil. Daje dodatkowy impuls do wspólnych działań. Nasza wizja transportu drogowego i zainteresowania są zbieżne. Mamy świadomość, że właśnie wiedza i umiejętności każdego przedsiębiorcy oraz kierowców pozwalają na redukcję kosztów eksploatacyjnych i w najbliższej przyszłości zadecydują o przewadze na rynku usług transportowych” – mówi Zbigniew Lizoń, Prezes Fundacji Akademia Transportu.

EcoEffekt (ECO trainEr For Fleet CommErcial truCks and lighT Vehicle) jest inicjatywą międzynarodowego konsorcjum mającą na celu transfer wiedzy i edukację środowisk w trzech krajach: Polsce, Czechach i Rumunii poprzez wsparcie tworzenia i wdrażania wzorców eko-jazdy. Projekt ma na celu dostarczenie wiedzy, umiejętności i wyposażenia niezbędnego do przeprowadzania szkoleń z eko-jazdy na najwyższym poziomie, a także docelowo wprowadzenia ecodrivingu jako obowiązkowego modułu szkoleń okresowych kierowców tzw. CPC Driver (Certificate of Professional Competence for Driver) w krajach UE.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!