Ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych w Poznaniu

5 stycznia 2012, 15:17

Od 1 stycznia 2012 roku wjazd do strefy śródmiejskiej Poznania został ograniczony znakami zakazu wjazdy samochodów ciężarowych o DMC przekraczającej 16 ton. Wjazd ciężarówek o DMC 16 t będzie całkowicie zabroniony od 7:00 do 9:00 i od 14:00 do 18:00. Na kilku ulicach trafimy też na nowe ograniczenia tonażowe pojazdów o DMC przekraczającej 10 t.

Zakaz wjazdu samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 10 ton, ze względu na zły stan techniczny estakady i wiaduktu w ciągu ul. Krzywoustego, zostanie wprowadzony na odcinku od ronda Rataje do węzła ulicy Krzywoustego z ulicami Chartowo i Żegrze oraz na ulicach Piłsudskiego i Inflanckiej.

Na ulicach abp Baraniaka, abp Dymka, fragmencie Szwajcarskiej, Chartowo oraz na jednym kierunku ul. Żegrze i fragmencie ulicy Hetmańskiej (odcinek od ulicy Żegrze do ronda Starołęka) będą obowiązywać zakazy wjazdu samochodów ciężarowych o DMC przekraczającej 16 ton.

Wjazd do Poznania, dla samochodów ciężarowych (powyżej 10 i 16 ton) z autostrady A2 od węzła Krzesiny, zarówno od strony Warszawy jak i Świecka, Berlina oraz z drogi ekspresowej S11 od strony Katowic będzie możliwy bezpłatnym odcinkiem autostrady A2 i węzłami Dębina oraz Komorniki.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

164.127.46.*, 24 lutego 2012, 9:38 0 0

no jooooooooo

Odpowiedz