Corteco przenosi się do nowoczesnego centrum logistycznego

9 stycznia 2012, 8:41

8 000 m kw. powierzchni magazynowej,
7 300 miejsc paletowych.

Corteco wprowadziło się do nowego centrum logistycznego. Przeprowadzka do wysoce nowoczesnego centrum logistycznego, zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A5 w Hirschberg’u niedalelko Heidelbergu, jest ostatnim krokiem, zorientowanego na przyszłość i rozwój, planu inwestycyjnego w zakresie zapewnienia specjaliście od niezależnego rynku wtórnego grupy Freudenberg dynamicznego rozwoju handlu częściami zamiennymi. Nowoczesna lokalizacja gwarantuje bezpieczeństwo i sprawne działanie łańcucha logistycznego

W strefie przemysłowej miasta Hirschberg na działce o powierzchni 17.500 metrów kwadratowych Corteco wzniosło centrum logistyczne z magazynem wysokiego składowania o powierzchni ponad 8.000 metrów kwadratowych oraz częścią biurową zajmującą kolejne 1000 metrów kwadratowych. Dzięki, popartym wysoką wydajnością, procesom realizacji zamówień, wszystkie części zamienne Corteco – uszczelnienia Simmerring i uszczelki, elementy tłumienia  i kontroli wibracji, czy też filtry powietrza kabinowego micronAir® wysyłane są niezwłocznie po otrzymaniu zamówienia do klientów na całym świecie.

Korzystających z magazynu o wysokości 9 m w nowym budynku jest przestrzeń dla składowania 7300 palet, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom transportu wewnątrz magazynowego, włączając w to system automatycznego pobierania towaru, realizacja zamówienia klienta w obszarze szybkiego pakowania trwa bardzo krótko. Dzięki wysokowydajnemu i zautomatyzowanemu procesowi  skanowania bez użycia papieru, pokrytych zielenią dachom oraz modułom solarnym, Corteco ma czynny i świadomy wkład w ochronę naszego środowiska naturalnego.

"Jedna twarz do klienta” jest wiodącą przesłanką  reorganizacji całego łańcucha dostaw Corteco. Centralny magazyn ma pozytywny wpływ na wysokie parametry realizacji zamówień – mówi Reiner Martsfeld Corteco CEO – poprzez tę inwestycję będziemy w stanie skrócić czas wysyłki, ale również szybciej powiększać ofertę części zamiennych, przez co skróci się czas wprowadzania nowych asortymentów dla nowych modeli samochodów, co zaś zwiększy konkurencyjność Corteco na rynku niezależnym.

Corteco jako jeden z priorytetów nowego magazynu przyjęło bezpieczeństwo pracy. Na przykład rampy załadowcze są wyposażone z światła sterowani ruchem aby uniknąć ewentualnych kolizji.

Szeroka oferta Corteco jest wystawiona dla klientów w specjalnym designerskim showroom-ie. W tej części klienci mogą również skorzystać z szerokiego programu szkoleń wsparcia technicznego i okazjonalnych eventów.

Nowy magazyn centralny jest wynikiem kompletnej reorganizacji firmy. Aby zwiększyć satysfakcję klientów, Corteco zdecydowało się przebudować całkowicie swój system dostaw (SCM). W niedalekiej przyszłości Corteco przedstawi kompleksową informację prasową w celu przedstawienia szczegółowego wszystkich zmian.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!