Rozliczenia EETS z DKV wkrótce obejmą Włochy

26 stycznia 2021, 15:15

DKV Euro Service rusza z programem pilotażowym swojego boxa do rozliczeń EETS we Włoszech. Dedykowany jest pojazdom powyżej 3,5 t. Z boxa DKV, za zgodą włoskich operatorów autostrad, korzystają już krajowi przewoźnicy. Firmy transportowe z innych państw będą mogły „aktywować Włochy” w swoich urządzeniach DKV BOX Europe na wiosnę.

Włochy mają jedną z najważniejszych sieci płatnych autostrad w Europie. Jest to też bardzo ważny kraj tranzytowy dla polskich przewoźników. Dlatego włączenie tego państwa do EETS realnie uprości globalne rozliczenia myta – mówi Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Euro Service Polska.

Na wiosnę Włochy dołączą do innych krajów, w których można rozliczać opłaty drogowe przy pomocy jednego urządzenia. Dziś z DKV BOX Europe działa już Niemczech, Belgii, Francji, Austrii, Hiszpanii, Portugalii, Bułgarii, a także na przejściu Warnow oraz w tunelach Herren i Liefkenshoektunnel. Do połowy tego roku do krajów akceptacji dołączą jeszcze Węgry i Szwajcaria.

Żeby ułatwić przewoźnikom okres oczekiwania na boxy EETS, DKV wprowadziło w połowie 2020 r. własne urządzenie do automatycznego naliczania opłat drogowych – DKV BOX ITALIA. To pierwszy i jedyny na włoskim rynku box niezależnego operatora, konkurencyjny dla Telepass. Urządzenie pokładowe DKV codziennie dostarcza klientom dane o transakcjach, dzięki temu mogą szybko odzyskać pieniądze od swoich kontrahentów.

Traktujemy osobne urządzenie na Włochy jako rozwiązanie przejściowe, zanim w pełni dostępny będzie w tym kraju system EETS. Tymczasowy box jest odpowiedzią na sygnały od przewoźników jeżdżących przez Włochy, którzy od kilku lat zgłaszali potrzebę szybszego i bardziej transparentnego rozliczania opłat w tym kraju – komentuje Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Euro Service Polska.

DKV pomaga odzyskać podatek VAT, drogą fakturowania netto – czyli przewoźnik realnie ponosi od razu tylko koszt netto. Plusem są też transparentne rozliczenia, z bieżącym dostępem do danych o transakcjach z tytułu opłat drogowych w poszczególnych krajach. Wsparciem są usługi mobilne, jak na przykład kalkulatory myta dla wskazanej trasy, z uwzględnieniem parametrów danego pojazdu. Inne to serwisy mapowe, pomagające planować trasy i tankowania w uwzględnieniem aktualnej ceny paliwa na stacji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!