Kapsch zbuduje nowy system poboru opłat

9 stycznia 2012, 11:38

„United Toll Systems”, spółka joint venture Kapsch TrafficCom Rosja i rosyjskiego przedsiębiorstwa budowy mostów Mostotrest, otrzymała kontrakt na realizację autostrady M-4 dla rosyjskiego przedsiębiorstwa budowy i eksploatacji autostrad “Avtodor”.

Kontrakt na eksploatację i utrzymanie około 400-kilometrowego, płatnego odcinka autostrady M-4 z Moskwy nad Morze Czarne, podpisano na dziesięć lat z możliwością przedłużenia o trzy kolejne. Firma Kapsch będzie odpowiedzialna za wdrożenie i eksploatację systemu poboru opłat i systemów inteligentnego transportu (ITS). Kapsch TrafficCom Rosja jest właścicielem 33,3 proc. spółki joint venture.

– „Głównym celem jest modernizacja rosyjskich autostrad” – powiedział Michael Weber, Dyrektor Generalny Kapsch TrafficCom Rosja.
Wyposażenie autostrad w systemy ITS umożliwia wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania ruchem – „Poprawi to w dużym stopniu bezpieczeństwo i usprawni nadzór. Kierowcy będą między innymi informowani w czasie rzeczywistym o utrudnieniach w ruchu” – dodał Weber.

– „Ten projekt jest pierwszym dużym przedsięwzięciem Kapsch TrafficCom w Federacji Rosyjskiej” – powiedział Michael Weber – „Chcemy dzielić się z partnerami wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie systemów poboru opłat w wielu krajach, wprowadzać nowe technologie w infrastrukturze transportowej i poprawiać sytuację użytkowników dróg. Jesteśmy przekonani, że wspólne przedsięwzięcie Kapsch TrafficCom Russia i Mostotrest odniesie sukces i spełni oczekiwania państwowego przedsiębiorstwa Avtodor” – dodał.

Do 2014 roku w Rosji zaplanowano 13 przedsięwzięć związanych z systemami poboru opłat.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.24.238.*, 9 stycznia 2012, 13:46 0 0

"Kapsch zbuduje system poboru opłat w Rosji" - to pocieszające. Przypomina mi parodię audycji informacyjnej podczas powodzi.. "Odra wylała.. na szczęście po niemieckiej stronie" ;-)

Odpowiedz