Kamery TRW pozwolą spełnić wymogi UE

19 stycznia 2012, 11:18

Zastosowanie kamer TRW w pojazdach ciężarowych rozszerzy możliwości systemów bezpieczeństwa o funkcje takie jak ostrzeganie o opuszczeniu pasa ruchu (LDW) czy automatyczne hamowanie awaryjne (AEB). Montaż tych elementów bezpieczeństwa jest konieczny dla spełnienia wymagań stawianych przez Unię Europejską. TRW Automotive wygrało kontrakt na dostarczenie video-czujnika dla europejskiego producenta samochodów ciężarowych.

TRW rozpocznie dostarczanie technologii pod koniec 2012 roku. Kontrakt obejmuje instalację zintegrowanej skalowalnej kamery i procesora oraz niezbędne oprogramowanie. System TRW daje dostęp do funkcji takich jak: 

  • LDW,
  • rozpoznawanie obiektów,
  • ostrzeganie przed kolizją, 
  • rozpoznawanie znaków drogowych
  • czy kontrola reflektorów.
     

W przypadku połączenia z czujnikiem radarowym możliwe jest  uruchomienie również innych funkcji wspomagania kierowcy, jak np. AEB.

,,Podczas gdy producenci samochodów ciężarowych muszą podążać za zmieniającymi się normami prawnymi, TRW wychodzi im naprzeciw oferując nowoczesny sprzęt rejestrujący i radarowy, wykorzystujący algorytmy umożliwiające podjęcie decyzji w oparciu o wymianę informacji pomiędzy systemami wykrywania, z co najważniejsze, zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa”, powiedział Peter Lake, wiceprezes ds. sprzedaży i rozwoju w firmie TRW.

Organy Unii Europejskiej wymagają instalacji systemów ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu i automatycznego hamowania awaryjnego w nowych modelach samochodów usługowych które mają być oferowane w Europie od końca 2013 roku a od końca 2015 roku we  wszystkich nowych europejskich samochodach ciężarowych. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!