Pojazdy Renault Trucks dla koncernu Carlsberg

23 stycznia 2012, 14:12

Firma Feldschlöschen Getränke AG, należąca do koncernu Carlsberg, odebrała kolejnych 21 pojazdów, będących częścią , spośród 136 zamówionych w ramach przetargu wygranego przez Renault Trucks w pierwszej połowie 2011 roku. Całość zamówienia zostanie zrealizowana do kwietnia 2012 roku.

Renault Premium i Midlum dla CarlsbergPo przeprowadzeniu testu sześciu modeli sześciu różnych marek w rzeczywistych warunkach, szwajcarska firma zdecydowała się na zakup 110 Renault Premium Distribution 26 t o mocy 430 KM i 26 Renault Midlum 16 t Euro o mocy 300 KM – wszystkie w wersji Euro V EEV ze zautomatyzowanymi skrzyniami biegów Optitronic i Optidriver+.

Na początek sześć samochodów o analogicznej specyfikacji sześciu różnych producentów zostało przetestowanych przez szwajcarską firmę przy realizacji dostaw w strefach miejskich i wiejskich oraz w terenie górzystym. Na zakończenie testu każdy kierowca i każdy Renault Premium i Midlum dla Carlsbergszef parku samochodowego wypełnili ankietę zadowolenia. W rezultacie firma podjęła decyzję o wyborze produkowanych przez Renault Trucks modeli Midlum i Premium Distribution.

– „Pod względem naszego pierwszego kryterium, czyli zużycia paliwa, Midlum i Premium Distribution uzyskały bardzo dobre wyniki” – wyjaśnił Kay Kretschmann, dyrektor działu transportu w firmie Feldschlöschen – „Ponadto naszym kierowcom przypadł do gustu komfort użytkowania zautomatyzowanej skrzyni biegów oraz rozwiązania zastosowane w kabinie, w szczególności łatwość dostępu do wnętrza oraz przeszklone drzwi boczne” – dodał.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!