Scania będzie produkować w Indiach

6 lutego 2012, 14:02

Na początku 2013 roku ma rozpocząć się produkcja pojazdów Scania w Indiach. W wyniku inwestycji, której wartość szacowana jest na 200 mln koron szwedzkich, 40 km od Bangalore będzie znajdowała się fabryka kompletnych ciężarówek i autobusów Scania.

Linia produkcyjna ScaniaNa liniach montażowych nowego Regionalnego Centrum Produkcji będzie powstawać 2000 samochodów ciężarowych, 1000 autobusów i 1500 silników rocznie. Znajdzie się tam również główna siedziba indyjskiego przedstawicielstwa Scanii oraz serwis i centralny magazyn części.

– „Produkcja kompletnych ciężarówek na miejscu oznacza, że możemy skrócić czas dostaw i poszerzyć ofertę. Dzięki magazynowi części poprawie ulegnie również obsługa serwisowa” – powiedział Henrik Fagrenius, Dyrektor Zarządzający Scania Commercial Vehicles India – „Rośnie zapotrzebowanie na pojazdy i silniki o takiej jakości i osiągach, jakie zapewnia Scania. Tak samo na serwis, gwarantujący klientowi wysoką dyspozycyjność i niskie koszty eksploatacji. Koncentrujemy się na zwiększaniu oferty nie tylko dla przemysłu wydobywczego, ale również dla budownictwa i ciężkiego transportu drogowego. Na rynku autobusowym widzimy potencjał sprzedaży autobusów i autokarów, tak dla miast, jak i do ruchu na dalekich trasach” – dodał.

Scania jest obecna na indyjskim rynku od 2007 roku. Firma Larsen & Toubro, partner Scanii, prowadzi około 10 serwisów tej marki, ulokowanych przy kopalniach w różnych częściach Indii.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!