DAF wprowadza na rynek stacje ładowania do pojazdów elektrycznych

30 kwietnia 2021, 13:22

DAF Trucks wprowadza pełną gamę rozwiązań do ładowania akumulatorów wiodących w branży pojazdów ciężarowych LF Electric i CF Electric, a także innych pojazdów użytkowych z napędem elektrycznym, w tym samochodów dostawczych.

DAF Trucks oferuje pełną gamę stacjonarnych stacji ładowania o mocy od 20 do 360 kW. Ponadto, aby zapewnić maksymalną elastyczność, dostępne są ładowarki mobilne o mocy od 24 do 40 kW. Oferta rozwiązań dotyczących ładowania do wszelkich pojazdów elektrycznych Ładowarki PACCAR o mocy od 20 do 50 kW umożliwiają codzienną obsługę pojedynczego pojazdu ciężarowego, który można ładować wieczorem lub w nocy.

Ładowarki PACCAR o mocy 120 i 180 kW, zaprojektowane z myślą o wygodnym ładowaniu, nadają się do użytku we flotach pojazdów elektrycznych na wielu trasach lub na wielu zmianach. Model 180 kW zapewnia moc wystarczającą do naładowania większości typów pojazdów ciężarowych w czasie krótszym niż trzy godziny.

Najmocniejszą wersją jest ładowarka PACCAR 350 kW — szybkie rozwiązanie, które pozwala naładować pojazd do pełnej wydajności ogniw czasie poniżej dwóch godzin lub szybko podładować dwa pojazdy jednocześnie.

Ładowarki mobilne sprawdzają się podczas udzielania pomocy drogowej lub w warsztatach, w których wymagana jest elastyczność infrastruktury do ładowania akumulatorów.

Integracją z w pełni elektrycznymi pojazdami ciężarowymi DAF, sprzętem do ładowania i oprogramowaniem sieciowym zajmuje się firma DAF i jej partnerzy — podmioty o blisko dziesięcioletnim doświadczeniu w branży zaawansowanych rozwiązań do ładowania baterii do pojazdów. W razie potrzeby partnerzy dokonają oceny na miejscu, zajmą się projektem energetycznym i wykonają prace inżynieryjne w siedzibie klienta. Do ich obowiązków będzie również należeć obsługa urządzeń do ładowania. Takie podejście zapewnia bezproblemową komunikację między pojazdami ciężarowymi a ładowarkami.

– Wdrożenie w pełni elektrycznych pojazdów ciężarowych wymaga określonego sposobu planowania i podejścia do prowadzonej działalności. Wsparcie firmy DAF pozwala maksymalnie uprościć tę transformację dla klientów. Zawsze chętnie doradzamy, w jaki sposób pojazd ciężarowy może zapewnić najwyższy zwrot z inwestycji w codziennej pracy. A od dziś oferujemy również naszym klientom wysokiej jakości urządzenia do ładowania, które dadzą im pewność optymalnej integracji między pojazdem a stacją ładowania – mówi Richard Zink, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży DAF Trucks.

Sprzedawane za pośrednictwem dealerów DAF i sklepów TRP z dwuletnią gwarancją
Klienci mogą zakupić ładowarki PACCAR u dealerów DAF oraz w punktach sprzedaży TRP. Wszystkie produkty z oferty stacji ładowania do pojazdów z napędem elektrycznym są objęte dwuletnią gwarancją.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!