Program Optifuel nagrodzony w Niemczech

9 marca 2012, 10:30

Program Optifuel Solutions Renault Trucks, został niedawno nagrodzony w Niemczech europejską nagrodą za Koncepcję Stabilnego Rozwoju w Transporcie 2012, w kategorii „Usługi dla pojazdów użytkowych”. Jury było pod wrażeniem skuteczności rozwiązań Programu Optifuel w redukcji szkodliwego wpływu paliwa na środowisko, poprzez obniżenie jego zużycia.

Wnętrze ciężarówkiPierwsza edycja zorganizowanego przez niemieckich wydawców z Grupy Huss-Verlag w Monachium konkursu „Europejska Nagroda za Koncepcję Stabilnego Rozwoju w Transporcie” zakończyła się zwycięsko dla firmy Renault Trucks, autora programu „Optifuel Solutions”. Został on doceniony za skuteczność.

Optifuel Solutions to kompilacja:

  • Optifuel Technology, technologii oszczędności paliwa oferowanej przez Renault Trucks,
  • Optifuel Training, programu szkoleniowego z zakresu ekonomicznej jazdy
  • Optifuel Infomax, narzędzia mierzącego i analizującego poziom konsumpcji paliwa.
     

Ciężarówka Renault Trucks (Optifuel)Podczas oficjalnej ceremonii zorganizowanej w Monachium, nagrodę odebrał Stefan Schall, Dyrektor Niemieckiego Oddziału Renault Trucks.

Jury składające się ze znanych przedstawicieli świata nauki, biznesu i mediów podkreśliło, że znaczący wpływ na decyzję o przyznaniu nagrody, miała skuteczność w obniżaniu zużycia paliwa. Podczas ceremonii wręczenia nagród, wyrażono uznanie dla wyniku 6,4% redukcji spalania (potwierdzonego certyfikatem niemieckiego TÜV w 2009) w Premium Optifuel.

Kryteria, na podstawie których wyłania się laureata Europejskiej Nagrody za Koncepcję Stabilnego Rozwoju w Transporcie”, oparte są na trójwymiarowym modelu uwzględniającym aspekty: ekonomiczny, ekologiczny i społeczny, zdefiniowanym w 1983 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!