Wyjątkowy pojazd pogotowia technicznego na podwoziu Kerax 8×4

12 marca 2012, 14:37

Serwis Assistance 24/7 Renault Trucks w Lotaryngii wzbogacił się o nowy pojazd pogotowia technicznego: Renault Kerax 8×4 z zabudową Mega 45 w wyjątkowej stylizacji. Pojazd będzie dbał, by pomóc kierowcom unieruchomionych pojazdów ciężarowych pomiędzy Luneville, Charmes i Laxou oraz kierowcom korzystającym z usługi 24/7 na terytorium departamentu Meurthe-et-Moselle.

Renault Kerax 8x4 w wyjątkowej stylizacji jako pojazd pogotowia techniczegoPojazd pogotowia technicznego dla oddziału Renault Trucks Lorraine, jest efektem współpracy pomiędzy Renault Trucks Hall of Design (HDD) oraz agencją designu i multimediów Trafik.

– „Tworzenie stylistyki przyciągającej uwagę to nasza specjalność” – powiedział Pierre Rodière, założyciel agencji Trafik – „Jaskrawe elementy świetlne zestawiliśmy z wykończeniami w kolorze czarny-mat. Poza efektem estetycznym, zależało nam na podkreśleniu funkcji jakie ma spełniać ten pojazd, dlatego umieściliśmy na nim duże, odblaskowe cyfry 24 i 7, które są dobrze widoczne zarówno w dzień jak i w nocy” – dodał.

Renault Kerax 8x4 w wyjątkowej stylizacji jako pojazd pogotowia techniczegoJaskrawe elementy świetlne ozdabiają pojazd, jednocześnie ostrzegając nadjeżdżających kierowców o niebezpieczeństwie. Poziom bezpieczeństwa podnoszą również wyciągarka i ramię holownicze sterowane specjalnym pilotem.

Zobacz, jak pojazd pogotowia technicznego otrzymał swój wyjątkowy „charakter”.

Renault Kerax 8x4 w wyjątkowej stylizacji jako pojazd pogotowia techniczegoKerax o mocy 520 KM i masie 32ton, z zabudową Mega 45 zaprojektowaną przez firmę Jigé International, jest wyposażony w ramię holownicze z trójsekcyjnym wysięgnikiem hydraulicznym o udźwigu 45 ton, dwie 24-tonowe wyciągarki hydrauliczne, dwusekcyjny żuraw hydrauliczny oraz pełne oprzyrządowanie.

W ramach wygranego przetargu na świadczenie usług użyteczności publicznej, pojazd ten będzie niósł pomoc wszystkim samochodom ciężarowym na drodze szybkiego ruchu pomiędzy Luneville, Charmes i Laxou, a także kierowcom korzystającym z usługi 24/7 na terytorium departamentu Meurthe-et-Moselle.

Renault Trucks stworzyło pogotowie techniczne 24/7, działające 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. W skład tej sieci wchodzi 1 500 punktów serwisowych oraz 1 000 pojazdów pogotowia technicznego. Zapewnia to skuteczną obsługę, co wpływa na szybkie przywrócenie unieruchomionych pojazdów do pracy, dzięki czemu płynność finansowa przewoźników pozostaje niezagrożona.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.14.28.*, 13 marca 2012, 9:18 0 0

Normalny holownik . Nie widzę w nim nic nadzwyczajnego , zdjęcie holownika powinno być zrobione z tyłu , aby były widoczne urządzenia holownicze. Nie wiem na ile to auto będzie pracowało odblaskowymi cyframi i lakierem w kolorze czarny mat, a na ile wyciągarkami i wysięgnikiem holowniczym. Tam , na zachodzie Europy mogą sobie pozwolić na nowe auta holownicze , bo nie mają nieuczciwej konkurencji w postaci Straży Pożarnej.

Odpowiedz

83.238.208.*, 13 marca 2012, 10:35 0 0

Jego szata zewnętrzna to kwestia gustu-dla mnie to POLSAT tak naprawdę te cyfry to wielki chaos,oczywiście mechanicznie auto fajne,przede wszystkim nowe itp, itd.No cóż bogaty zachód się bawi.Zdecydowana większość z nas może tylko powzdychać,a dalej zaczynam się denerwować bo zaraz nasuwa mi się kwestia stawek,straży pożarnej sieci assistance czyli polska rzeczywistość.

Marek.J
www.[zmoderowano].pl

Odpowiedz

91.219.238.*, 13 marca 2012, 10:55 0 0

Wpiszcie sobie w google "Wypadek na krajowej 8. Trzy osoby ranne" i zobaczcie pierwszy film - strażacy sobie nie poradzili :D

Odpowiedz