Nowy serwis Renault Trucks na Podkarpaciu

15 marca 2012, 16:34

2 marca w Olchowej k. Rzeszowa został oficjalnie otwarty nowy serwis samochodów ciężarowych Renault Trucks prowadzony przez spółkę Eurocomplex Trucks. Jest to już trzeci nowoczesny obiekt tej firmy – pozostałe działają w Krakowie i Lublinie.

Ceremonię otwarta obserwowało niemal 300 gości: w większości klienci Eurocomplexu z Podkarpacia, ale także dealerzy Renault Trucks działający w innych regionach kraju i reprezentacja centrali, z jej prezesem Philippem Gorjux.

– „Jest mi niezmiernie miło uczestniczyć w otwarciu tego nowoczesnego serwisu i pogratulować firmie Eurocomplex Trucks uporu i konsekwencji w prowadzeniu biznesu – powiedział prezes Gorjux.

Po tym, jak przez halę przetoczyła się w akompaniamencie klaksonów i fanfar cała gama ciężarówek Renault, Philippe Gorjux wręczył kluczyki do nowych ciągników Magnum właścicielom firm transportowych Dom-Trans – Beacie i Mariuszowi Lisom – oraz Mega Trans – Małgorzacie i Andrzejowi Ochałom.

Nowy obiekt stanął na działce o powierzchni 1,18 hektara. Do firmy należy też sąsiednia działka inwestycyjna o powierzchni ponad 1 ha. Większość placu jest utwardzona i ma nawierzchnię z betonowej kostki brukowej. Budynek o powierzchni użytkowej 1498 mkw. zawiera halę serwisową o powierzchni ponad 600 mkw., z czego większość to warsztat, 53 mkw. zespołownia, zaś 100 mkw. – myjnia technologiczna.

Warsztat to trzy 25-metrowe stanowiska przejazdowe: jedno z dwoma podnośnikami, drugie z kanałem naprawczym z rolkami i szarpakami, trzecie płaskie. Myjnia wyposażona jest w urządzenie wysokociśnieniowe z gorącą wodą. Nad całością kanału naprawczego pracuje wciągnik suwnicowy ułatwiający przenoszenie i montaż ciężkich podzespołów samochodowych.

Zbiorniki i pompy znajdują się w podziemiach budynku. W piwnicach o pełnej wysokości znalazły się pomieszczenia magazynowe, a ich wygodny transport między umożliwia winda towarowa. Docelowo w serwisie ma pracować 18 osób, w tym 12 mechaników.

W dwukondygnacyjnej części biurowo-socjalnej znajduje się recepcja biura obsługi klientów z wydzieloną strefą odpoczynku dla kierowców. Dla tych, których naprawa przesunie się na dzień następny, przygotowano dwa pokoje motelowe. W skład części socjalnej, znajdującej się nad magazynem, wchodzą szatnie mechaników, sanitariaty i stołówka z zapleczem kuchennym.

Furgon wyposażony w kompletne wyposażenie serwisowe z załogą, złożoną z doświadczonych mechaników, przez całą dobę pełni dyżur, podczas którego pomaga kierowcom ciężarowych Renault przemierzających Małopolskę i Podkarpacie.

W Olchowej, oprócz nowych pojazdów, oferowane będą również używane ciężarówki. Wykwalifikowani sprzedawcy służą pomocą w doborze samochodu, zabudowy i dodatkowego wyposażenia stosownie do określonych potrzeb.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!