Bez zmartwień po Europie

, 2 kwietnia 2012, 14:38

Kierowcy pojazdów ciężarowych Volvo mogą teraz spać spokojnie. Dzięki programowi Volvo Truck Assistance, który działa na terenie Europy, osobie korzystającej z ubezpieczenia zapewniana jest pomoc w razie unieruchomienia, kradzieży lub rabunku pojazdu. Program został uruchomiony przez Europ Assistance, we współpracy z VFS Usługi Finansowe Polska Sp. z o.o. i MAK Ubezpieczenia Sp. z o.o.

Volvo FH16W razie unieruchomienia, kradzieży lub rabunku pojazdu na terenie Polski i Europy Europ Assistance zapewnia kierowcy i jego pasażerom odpowiednią pomoc, która może polegać m.in. na: naprawie pojazdu na miejscu awarii, holowaniu do najbliższego ASO Volvo czy dostarczenie paliwa. W razie awarii, jeżeli usprawnienie nie jest możliwe a holowanie wraz z ładunkiem nie odbędzie się w ciągu 5 godzin, zapewniany jest też dozór ładunku lub przeładunek towaru. Jeżeli zaś czas naprawy auta przekroczy dobę, zapewniany jest transport kierowcy i pasażerów do miejsca docelowego podróży lub siedziby ubezpieczonego, a także zakwaterowanie w hotelu wraz z transportem, odbiór pojazdu po naprawie oraz przechowanie samochodu na dozorowanym parkingu.

Gdy kierowca oraz pasażerowie nie są zdolni do prowadzenia auta w wyniku wypadku, program gwarantuje wsparcie kierowcy zastępczego. Jeżeli zdarzenie miało miejsce zagranicą, poszkodowanym przysługują świadczenia medyczne m.in. transport i repatriacja do placówki medycznej.

Volvo Truck Assistance to również dostęp do całodobowej infolinii medycznej, która udziela porad co do postępowania w razie wypadku, informuje o lokalizacji hoteli, stacji paliw oraz sytuacji na drogach i połączeniach drogowych. W razie braku dokumentów niezbędnych do kontynuowania podróży zapewniana jest pomoc administracyjna – są one dostarczane bezpośrednio do załogi pojazdu. W razie potrzeby wykonywane jest też tłumaczenie telefoniczne w języku: angielskim, niemiecki, włoskim i francuskim, a także tłumaczenie formularzy związanych ze szkodą.

– „Dla kierowców pojazdów ciężarowych, którzy podróżują na długich dystansach ochrona assistance jest wyjątkowo ważna. Gwarantuje im szybką pomoc bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Volvo Truck Assistance to program, którego bogaty zakres zapewnia im wsparcie nawet w najtrudniejszych sytuacjach, jakie mogą zdarzyć się na drodze.” – powiedziała Joanna Nadzikiewicz, Dyrektor Handlowy Europ Assistance Polska.

Ubezpieczenie obejmuje zarówno kierowcę pojazdu, jak i wszystkich jego pasażerów, a ochrona ubezpieczeniowa trwa 12 miesięcy od momentu zawarcia umowy. Program jest kierowany do osób, które zakupią samochód ciężarowy marki Volvo u Autoryzowanego Dealera w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bośni i Hercegowinie, Serbii, Chorwacji, Czarnogórze i na Węgrzech.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!