Technologia Hi-Stability zwiększa produktywność

23 kwietnia 2012, 10:11

Goodyear prezentuje innowacyjną technologię Hi-Stability. Ten element konstrukcyjny, dostępny w pełnym asortymencie opon do zastosowań terenowych, zwiększa ich nośność nawet o 25%.

Technologia Hi-Stability została zaprezentowana podczas wystawy Intermat 2012 odbywającej się w minionym tygodniu w Paryżu. W ofercie firmy Goodyear znajduje się ponad 30 opon radialnych wykorzystujących to rozwiązanie, przeznaczonych do maszyn pracujących w kopalniach, na placach budowy,  w portach i innych sektorach.

W odpowiedzi na ewolucję maszyn

Pojazd na oponach Goodyear Hi-StabilityOpony odgrywają kluczową rolę w inżynierii budownictwa. Wydajność i sprawność maszyn zależy w dużym stopniu od doboru opon, ich dostosowania do terenu, trwałości, a także odporności na wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Technologia oponiarska musi nadążać za rozwojem maszyn, zmianami w organizacji pracy i wymogami dotyczącymi efektywności pracy. Producenci tacy jak Caterpillar, Volvo, Komatsu, Bell czy Liebherr wytwarzają coraz mocniejsze maszyny, generujące coraz wyższy moment obrotowy, co zwiększa wydajność pracy.

Dlatego właśnie Goodyear wprowadza nowe rozmiary opon, dostosowane do mocy, szybkości i momentu obrotowego pojazdów.

Zalety technologii Hi-Stability

Opony Goodyear Hi-StabilityOpony Hi-Stability mają większą nośność nawet o 25% i charakteryzują się dużą stabilnością, pozwalając na większą efektywność dzięki bardziej ekonomicznym kosztom użytkowania w przeliczeniu na czas pracy.

Producent wyjaśnia, że Hi-Stability zwiększa nośność maszyn dzięki możliwości zwiększenia ciśnienia w oponie. Przykładowo, operator ładowarki na oponach 29.5R25 napompowanych ciśnieniem 5 barów może przenieść ładunek o masie 9 ton. Przy użyciu opon Hi-Stability napompowanych ciśnieniem 6,5 bara, nośność rośnie do 12 ton, czyli o 25%. W ten sposób 36 ton można przenieść w trzech załadunkach zamiast czterech – to istotny wzrost produktywności, mający niebagatelne znaczenie.

Technologia Hi-Stability zwiększa sprawność opon radialnych Goodyear OTR. Dzieje się tak za sprawą poprawionej stabilności oraz trwałości wzmocnionego opasania i osnowy. Towarzyszy temu szereg innych innowacyjnych rozwiązań, sprzyjających samooczyszczaniu bieżnika i zmniejszających tarcie, co przekłada się na redukcję oporów toczenia i wzrost przyczepności. Opony te dostępne są dla wielu maszyn i urządzeń stosowanych w przemyśle, górnictwie i kopalniach odkrywkowych,  takich jak 40-tonowe wozidła przegubowe na oponach 29.5R25 oraz inne maszyny o dużej mocy i nośności. Opony Hi-Stability przynoszą podwyższenie trwałości oraz większą stabilność dla bezpieczniejszej i wygodniejszej pracy.

Linia opon Goodyear

Linia opon Goodyear Hi-Stability obejmuje cztery typy konstrukcyjne, pokrywające znaczną część zapotrzebowania rynku, a także kolejnych pięć typów do zastosowań specjalnych. Na wystawie Intermat 2012 prezentowane są następujące cztery typy:

  • Pojazd na oponach Goodyear Hi-StabilityOpona RT-3B (29.5R25) dla ładowarek kamienia i kruszywa – głębokość bieżnika 115,
  • TL-3A + (29.5R25) – opona trakcyjna dla ładowarek i wozideł przegubowych –  głębokość bieżnika 125,
  • GP-4D (875/65R29) dla ładowarek i wozideł przegubowych – głębokość bieżnika 150,
  • RL-5K (875/65R33) – dla ładowarek pracujących w przemyśle, kopalniach podziemnych i odkrywkowych – głębokość bieżnika 250.
     

 

Dostępne są również opony dla ładowarek RL-4K oraz modele specjalne RL-5K Half Track, RL-3S, RL-4S i RL-5S. Jeszcze w tym roku asortyment zostanie rozbudowany o oponę do ładowarek RT-3B** 26.5R25.
Opony produkowane są w zakładzie Goodyear w Luksemburgu i oferowane zarówno jako pierwsze wyposażenie, jak i  na rynku części zamiennych.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!