Imponująca flota autobusów CNG w Ankarze

23 kwietnia 2012, 14:37

Firma MAN otrzymała od przedsiębiorstwa EGO-Ankara w Turcji zlecenie na dostawę 250 miejskich autobusów przegubowych z napędem CNG.

Do 2013 roku firma MAN dostarczy do tureckiego przedsiębiorstwa transportowego EGO-Ankara 250 autobusów miejskich MAN Lion’s City G z napędem CNG. Będą to pierwsze w Turcji autobusy przegubowe zasilane gazem ziemnym. Pierwsza dostawa obejmująca 50 autobusów zostanie zrealizowana we wrześniu 2012. Następnie, co miesiąc będzie wysyłanych 25 pojazdów, dzięki czemu latem 2013 wszystkie zamówione autobusy znajdą się już w Ankarze. W umowie zagwarantowano również opcjonalną dostawę dodatkowych 50 autobusów.

MAN Lion's City GJuż na początku lat 90-tych ubiegłego wieku przedsiębiorstwo EGO-Ankara, dążąc do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza, rozpoczęło proces wprowadzania do swojej floty autobusów z napędem na gaz ziemny. Dzisiaj posiada imponującą liczbę 1090 autobusów miejskich MAN Lion’s Classic CNG. Zamówione ostatnio czterodrzwiowe autobusy przegubowe o długości 18 metrów posiadają przy drugich drzwiach składaną rampę dla wózków dziecięcych i wózków inwalidzkich. Oferują one pasażerom 36 miejsc siedzących i 116 stojących. Za napęd autobusu odpowiada sześciocylindrowy silnik na gaz ziemny E28 o mocy 310 KM. W celu ułatwienia pracy kierowcom klient wybrał automatyczną sześciostopniową skrzynię biegów  ZF EcoLife wyposażoną seryjnie w system TopoDyn, odpowiedzialny za bieżące sterowanie skrzynią biegów przy uwzględnieniu uwarunkowań topograficznych. Bezpieczeństwa zapewnia zainstalowana w komorze silnika instalacja gaśnicza. Na dachu pojazdu znajduje się również 9 aluminiowych zbiorników gazu, każdy o pojemności 205 litrów.

Autobusy będą produkowane  w tureckim zakładzie MAN w Ankarze.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!