Najlepsi wykonawcy autostrad bankrutują

9 maja 2012, 11:45

GDDKiA opublikowała ranking wykonawców autostrad i dróg ekspresowych, oparty na analizie ponad 60 tys. badań przeprowadzonych w 2011 roku. Różnice były ogromne – najlepsza firma nie spełniała wymagań w 7 proc. badań, zaś najgorsza – w blisko 40 proc. Okazuje się, że dwie spośród ośmiu firm, wobec których było najmniej zastrzeżeń, zbankrutowały: Poldim, który uplasował się na trzecim miejscu oraz DSS, które sklasyfikowano na szóstej pozycji spośród 24 uwzględnionych wykonawców.

Plac budowy jednej z autostradZestawienie zostało oparte na wskaźniku stanowiącym procent złych wyników w ogóle badań prowadzonych na kontraktach robót budowlanych danej firmy. Średnia liczba pozytywnych wyników ze wszystkich badań jakościowych przeprowadzonych przez Laboratoria Drogowe GDDKIA w zeszłym roku wyniosła ponad 80 procent. Wykonawców w rankingu podzielono na trzy grupy, w zależności od procenta badań niespełniających wymagań: do 16 proc., między 16 a 25 proc. oraz powyżej 25 proc. Wykryte nieprawidłowości zostały usunięte przez wykonawców na etapie realizacji.

Wyniki przedstawiają wycinek działalności firm ujętych w zestawieniu, a zestawienie obejmuje część spośród wykonawców realizujących kontrakty drogowe na zlecenie GDDKiA. Ranking dotyczy liderów wykonawców z 2011 roku. W zestawieniu jest więc np. spółka Dolnośląskie Surowce Skalne, która wówczas była liderem konsorcjum realizującym odcinek C autostrady A2.

Zestawienie rezultatów badań za pierwsze półrocze 2012 r. zostanie opublikowane w lipcu 2012 r.

Zestawienie liderów wykonawców w zakresie jakości realizowanych robót za 2011 rok według procentowego udziału liczby badań niespełniających wymagań

Uwagi:
1.Zestawienie obejmuje jedynie część spośród firm realizujących kontrakty drogowe na zlecenie GDDKiA.
2. Zestawienie zostało sporządzone w oparciu o wyniki badań laboratoryjnych prowadzonych w 2011 w Laboratoriach Drogowych GDDKiA
3. Zestawienie zostało oparte na wskaźniku stanowiącym procent złych wyników w ogóle badań prowadzonych na kontraktach danej firmy.
4. Wyniki przedstawiają jedynie wycinek działalności firm ujętych w zestawieniu.
5. Kolejność firm nie uwzględnia ilości kontraktów realizowanych przez każdą z firm.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

31.60.147.*, 15 maja 2012, 11:31 0 0

Chcesz zbankrutować - zawrzyj kontrakt z Państwem Polskim...

Odpowiedz

178.56.160.*, 16 maja 2012, 15:58 0 0

takich sobie wybraliśmy

Odpowiedz