Dachser w Malezji

10 maja 2012, 13:34

Dachser rozpoczyna działalność w Malezji. Dzięki założonej tam spółce joint venture będzie oferować fracht powietrzny i morski, obsługę celną oraz inne usługi logistyczne w państwie będącym jednym z „azjatyckich tygrysów”.

Dachser w MalezjiW grupie krajów Europy środkowo-wschodniej to właśnie Polska jest największym partnerem handlowym Malezji. Polski import obejmuje głównie wyroby elektroniczne, elektryczne oraz kauczuk naturalny, dostępny jedynie w tej strefie klimatycznej. Natomiast polski eksport do Malezji to: sprzęt obronny, wyroby przemysłu metalurgicznego, akumulatory elektryczne oraz towary rolno-spożywcze.

– „Malezja, jako kraj słynący z wynalazczości oraz produkcji wysokiej jakości wyrobów elektronicznych, jest bardzo ciekawym miejscem w portfolio firmy Dachser. Mamy nadzieję, że przyczynimy się do zwiększenia dynamiki współpracy gospodarczej naszej części Europy z Malezją. Jesteśmy dumni, że klienci na całym świecie mogą korzystać z naszej coraz gęstszej, globalnej sieci” – powiedział Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser Polska.

Dachser w MalezjiPrezesem Zarządu Dachser Malezja został Huned Gandhi, były członek kadry zarządzającej Dachser India. Jego przełożonym będzie Detlev Janik, szef regionalny na Azję południową i południowo-wschodnią w oddziale położonym w Singapurze. Główna siedziba oraz pierwsze biuro znajduje się w Petaling Jaya, niedaleko stolicy Kuala Lumpur. Planowane jest otwarcie drugiego biura.

Dachser działa w Azji z oddziałami w Bangladeszu, Chinach, Hong Kongu, Indiach, Singapurze, Korei Południowej, Tajwanie oraz Tajlandii. Dachser zamierza rozwinąć działalność do 220 oddziałów w 49 krajach do 2017 roku.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!