Opony Goodyear nadal w ETRC

11 maja 2012, 14:21

Goodyear będzie kontynuował współpracę z Truck Racing Organisation, promotorem Europejskich Wyścigów Pojazdów Ciężarowych. Oznacza to, że wszystkie pojazdy startujące w serii ETRC będą wyposażone w opony Goodyear. Współpraca, trwająca od ubiegłego roku, została przedłużona na cały sezon 2012.

Goodyear dostarcza opony na wyścigi ETRCTRO jest wyłącznym dystrybutorem opon wyścigowych Goodyear Racing dla pojazdów ciężarowych. Zespoły zamawiają opony przez Internet lub na torze, a montażem zajmują się pracownicy TRO. Oponami zarządza się z użyciem systemu identyfikacji radiowej (RFID), dzięki której sędziowie FIA mogą być pewni, że wszyscy startujący przestrzegają surowych uregulowań w zakresie stosowania opon.

O ile pozwalają na to zapasy, opony można również kupować na torze, a ich cena jest identyczna dla wszystkich zawodników. Aby zapewnić sprawiedliwą dystrybucję opon, TRO we współpracy z FIA przeprowadza loterię przed każdym wyścigiem, by nikt nie wiedział, które egzemplarze opon trafią do których zespołów.

Goodyear dostarcza opony do wyścigów pojazdów ciężarowych od 2004 roku. Najnowsza opona 315/70R22.5 Goodyear Truck Racing została zaprojektowana i przygotowania specjalnie pod kątem europejskich wyścigów pojazdów ciężarowych. Oparta jest na tej samej technologii, co opony Goodyear Regional RHS na oś sterującą, ze specjalnym składem mieszanki, który zapewnia dobrą przyczepność i żywotność na torze.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!