Renault Trucks podczas Truck Racing w Stambule

21 maja 2012, 10:24

Eliminacjami na nowym torze w Stambule zainaugurowały 12 maja tegoroczny sezon Wyścigowych Mistrzostw Europy Pojazdów Ciężarowych. Zespół Renault Trucks- MKR Technology po każdym z czterech wyścigów stawał na podium, zdobywając tym samym punkty w klasyfikacji generalnej. Jak zawsze, dla Renault Trucks rozpoczęcie sezonu było dużym wydarzeniem medialnym. Ponad 850 zaproszonych gości oglądało wyścigi na żywo korzystając z atrakcji przygotowanych przez producenta.

Truck Racing 2012Z nadejściem wiosny,  rozpoczął się kolejny sezon wyścigowy. Inżynierowie z zespołów bardzo dobrze wykorzystali zimową przerwę i optymalnie przygotowali pojazdy do tegorocznych zmagań. Początek sezonu nie był łatwy. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Świadczą o tym chociażby wyniki końcowe niedzielnej rundy kwalifikacyjnej zwanej „Super Pole”, decydującej o kolejności na stracie do pierwszego wyścigu. Pięciu najszybszych kierowców dzieliły zaledwie ułamki sekund. Zespół MKR Technology, zdobywając miejsce na podium po każdym z czterech wyścigów, uzyskał cenne punkty zarówno w klasyfikacji indywidualnej kierowców jak i w klasyfikacji drużynowej, w której obecnie jest na prowadzeniu.

Podium podczas eleminacji Truck Racing w StambuleRenault Trucks był również głównym partnerem pierwszej rundy wyścigów ciężarówek tego sezonu w Stambule. Z myślą o swoich klientach i pozostałych gościach, producent zorganizował specjalne stoisko VIP o powierzchni 200m2. Co więcej, w pobliżu toru publiczność mogła skorzystać z wielu atrakcji i dowiedzieć się więcej o pojazdach Renault Trucks i rozwiązaniach Optifuel Solutions. Największym powodzeniem cieszyły się mini-tory wyścigowe, butik z akcesoriami Renault Trucks oraz symulatory z grą Truck Racing by Renault Trucks, dostępną na iPhone, Android, iPad i Google Play. Podczas weekendów, w czasie których odbywają się mistrzostwa Truck Racing pobranie gry jest bezpłatne.


Plan sezonu 2012

Data Miasto Kraj
19/20 maja Misano   Włochy
9/10 czerwca Jarama  Hiszpania
23/24 czerwca Nogaro   Francja
30 czerwca / 1 lipca Donington Park  Wielka Brytania
14/15 lipca Nürburg Ring Niemcy
28/29 lipca Smoleńsk Rosja
1/2 września Most Czechy
22/23 września Zolder Belgia
października Jarama Hiszpania
13/14 października Le Mans Francja

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!