Mniejszy stres dla logistyków

21 maja 2012, 11:25

W zmieniających się realiach istotne jest korzystanie z innowacyjnych rozwiązań pozwalających pewnie i szybko zrealizować wszelkie procesy logistyczne. Są to m.in. jednolite procesy i systemy działające we wszystkich krajach, w całym łańcuchu dostaw, czy rozwiązanie Pick-by-Voice, zmniejszające możliwość popełniania błędów w magazynie.

Grzegorz Lichocik - prezes Dachser Polska– „W Dachser Polska korzystamy z know-how oraz doświadczeń całej naszej grupy, zdobytych w innych krajach. Wprowadzamy rozwiązania, które dobrze sprawdziły się na innych, czasem bardziej złożonych rynkach” – mówił Grzegorz Lichocik, prezes Dachser Polska, podczas wystąpienia na Polskim Kongresie Logistycznym Logistic 2012 – „Dachser jest firmą rodzinną, o swoich klientów dba jak o najbliższych, dlatego nie naraża ich na niepotrzebne ryzyko” – dodaje prezes Dachser.

Bezpieczeństwo transportu

Systemy stosowane w firmie Dachser pozwalają na pełną kontrolę pojazdów w ruchu. Oprócz aktualnej listy kierowców w trasie z danymi kontaktowymi, system monitoruje na bieżąco ich lokalizację wraz z określeniem statusu (ruch, postój). Dzięki wykorzystaniu technik GPRS i pełnemu raportowi pomaga także w analizie i optymalizacji tras. Klienci natomiast mogą w każdej chwili sprawdzić status swoich przesyłek za pomocą systemu Track & Trace lub z pomocą opiekuna klienta (Single Point of Contact).

W Dachser do zabezpieczenia transportu używa się zużytej folii zwiniętej i upakowanej w worki. Jest to rozwiązanie oparte na recyklingu, o niskich kosztach, ale mające znaczenie dla bezpieczeństwa transportu.

Kontenery wymienne

Dachser stosuje piętrowe kontenery wymienne, umożliwiające podwójny załadunek. Mogą one być wymieniane między ciężarówkami, co zapewnia płynność transportu, nawet na długich dystansach.

– „Zastosowanie kontenerów wymiennych, takich samych we wszystkich oddziałach Dachser, było krokiem milowym w naszym transporcie przesyłek” – mówi Grzegorz Lichocik. „Teraz nasi klienci otrzymują pewną, bezpieczną, a zarazem możliwie najszybszą realizację usługi” – dodaje.

Pick-by-Voice

Firma stosuje w swoich magazynach rozwiązanie optymalizujące proces komplementacji zamówień – Pick-by-Voice. Pracownik magazynu otrzymuje zlecenia przez specjalne słuchawki – Voxter, dodatkowo od systemu otrzymując lokalizację składowania. Następnie trafia do wskazanego miejsca, potwierdza to głosowo, a system podaje ilość towaru do pobrania. Pracownik potwierdza wykonanie czynności, co umożliwia inwentaryzację towarów na bieżąco. Pracownicy magazynu noszą skaner na nadgarstku, co pozwala im na większe skupienie oraz sprawną pracę obiema rękami. Technologia Pick-by-Voice pozwala na redukcję kosztów nawet o 20%.

– „Wszystkie rozwiązania standaryzujące, optymalizujące oraz ujednolicające procesy logistyczne w Dachser są rozwiązaniami inteligentnymi, opartymi na wieloletnim doświadczeniu firmy oraz świadczącymi o dbałość o jak najwyższą jakość obsługi, przy jednoczesnym zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju” – podsumował Lichocik.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!