Pierwszy DAF CF85 zmontowany w Maroku

21 maja 2012, 11:52

Linię produkcyjną w zakładzie CFAO Motors Maroc opuścił pierwszy zmontowany tam DAF CF85. To początek regionalnego montażu pojazdów ciężarowych DAF w Maroku. CFAO Motors montuje tam dwa modele popularnej serii DAF CF: dwuosiowy ciągnik do zastosowań ogólnych oraz czteroosiowe (8×4) podwozie pod zabudowę.

DAF CF85– „To doskonałe pojazdy do ciężkiej dystrybucji krajowej, ponieważ są niezawodne, zapewniają kierowcy wysoki poziom komfortu i zużywają mniej paliwa” – wyjaśnia Philippe de Condé, dyrektor zarządzający działu pojazdów ciężarowych w CFAO Motors Maroc – „Chcielibyśmy nadal umacniać pozycję firmy DAF w segmencie pojazdów powyżej 19 ton. Na 2012 rok planujemy osiągnięcie ponad 11-procentowego udziału na rynku – w porównaniu z 9%, które uzyskaliśmy w ubiegłym roku” – zapewnia.

CFAO Motors Maroc montuje średnio pięć egzemplarzy modelu CF tygodniowo z tzw. pakietów CKD (Completely Knocked Down – całkowicie zdemontowane), które są dostarczane do Casablanki z firmy DAF Trucks w Eindhoven. Firma DAF przeszkoliła personel zakładów CFAO w zakresie montażu. Gwarantuje to – podobnie jak uzyskany certyfikat ISO 9001 – że jakość samochodów ciężarowych montowanych w Maroku jest taka sama, jak tych produkowanych w Eindhoven.

– „CFAO to wiodący, profesjonalny partner, który pracuje na rzecz dalszego umocnienia pozycji firmy DAF w Maroku” – mówi Michiel Kuijs, dyrektor ds. sprzedaży bezpośredniej firmie DAF Trucks N.V. – „Osiągnięcie tego ambitnego celu jest możliwie dzięki eksperckiej sieci sześciu salonów sprzedaży i punktów serwisowych CFAO” – dodaje.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!