Nowy Mercedes-Benz Antos do ciężkiego transportu dystrybucyjnego

23 maja 2012, 10:45

Wkrótce oferta ciężarówek Mercedes-Benz zostanie wzbogacona o kolejnego przedstawiciela. Antos to ciężarówka zaprojektowana z myślą o potrzebach ciężkiego transportu dystrybucyjnego. Obecnie trwają testy zakamuflowanych egzemplarzy modelu. Pemiera Antosa odbędzie się podczas wrześniowych targów pojazdów użytkowych w Hanowerze.

Mercedes-Benz AntosStylizacja nowego modelu przywodzi na myśl Actrosa, jednak osobne cechy użytkowe nadają mu indywidualny charakter. Szeroka na 2,30 m kabina, zaprojektowana z myślą o zastosowaniach w transporcie dystrybucyjnym, dostępna będzie w krótkim rozmiarze S oraz średnim M. Oba warianty zapewniają łatwy dostęp do wnętrza i ergonomię sterowania.

Mercedes-Benz AntosDo napędu serii modelowej posłuży najnowsza rodzina jednostek Blue Efficiency Power, zaprezentowana w marcu br. Produkowane w Mannheim silniki są zgodne z normą emisji spalin Euro VI i występują w 13 kategoriach mocy – od 175 kW (238 KM) do 375 kW (510 KM). Nowy Mercedes-Benz Antos dostępny będzie zarówno jako ciągnik siodłowy, jak i jako podwozie do zabudowy. Łącznie oferta obejmie aż 67 wariantów rozstawów osi, od 2650 do 6700 mm. Kierowcom pomoże w eksploatacji zautomatyzowana przekładnia PowerShift, a nad bezpieczeństwem czuwają opcjonalne systemy, takie jak Active Brake Assist, wykrywający stacjonarne przeszkody.

Nowi specjaliści

Podstawowa gama wersji dystrybucyjnego Antosa i dalekobieżnego Actrosa zostanie uzupełniona o modele specjalistyczne. Wersję Loader zaprojektowano w celu przewiezienia najcięższych ładunków, zaś niżej zamocowane siodło i niewielka wysokość ramy w odmianie Volumer, w połączeniu z 3-metrową wysokością wnętrza zabudowy zwiększaja przestrzeń ładunkową. Masa własna nowego modelu wynosi około 6 ton.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!