Renault wraca na Dolny Śląsk

23 maja 2012, 16:38

W 2012 roku sieć Renault Trucks ponownie jest obecna na Dolnym Śląsku, po blisko dwóch latach przerwy. Serwis w podwrocławskich Pietrzykowicach przejęła i prowadzi firma Retos ze Skoczowa.

Serwis Renault Trucks w PietrzykowicachRetos jest autoryzowanym dystrybutorem i serwisantem pojazdów francuskiej marki od 1998 roku. Ma duży serwis Renault Trucks w Skoczowie i współpracuje z dwoma niezależnymi warsztatami w Legnicy i Kłodzku. Do tej mini sieci dołączył obiekt w Pietrzykowicach koło Wrocławia.

– „Wejście na dolnośląski rynek oznacza duży rozwój naszej firmy i umocnienie jej rynkowej pozycji” – mówi Emilia Czapka, prezes spółki Retos – „Wiemy, że na początku nie będzie nam łatwo, ale wierzę, że jakość naszej pracy i oferowanych przez nas pojazdów Renault Trucks skłonią przewoźników z tego regionu do korzystania z usług handlowców i mechaników z Pietrzykowic. Serwis Renault Trucks w PietrzykowicachLiczymy na dobre wiatry!” – dodała.

Obiekt znajduje się tuż przy autostradzie A4, w miejscu, gdzie łączy się z nią autostradowa obwodnica Wrocławia (A8). Lokalizacja u zbiegu tras z północy na południe i ze wschodu na zachód oraz brak konieczności przebijania się do serwisu przez zatłoczone miasto są niewątpliwymi zaletami punktu.


Serwis Renault Trucks w PietrzykowicachWrocławski serwis działa w pełnym zakresie w systemie dwuzmianowym w godzinach 8:00-22:00. Przez całą dobę do dyspozycji kierowców jest w pełni wyposażony samochód serwisowy, który pomaga kierowcom usunąć awarie na drodze w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od Pietrzykowic.

Budynek o powierzchni 1900 mkw stoi na 1,5-hektarowej działce, która zapewnia dużo miejsca na plac manewrowy i parking. W serwisie wszystkie naprawy wykonywane są na jednym stanowisku: W wysokiej hali serwisowej może działać suwnica. Dzięki niej, podczas napraw wymagających wyjęcia silnika z pojazdu, nie trzeba go przestawiać – po wymontowaniu silnik jest przenoszony suwnicą na inne stanowisko naprawcze. W budynku jest osiem stanowisk serwisowych, w tym trzy przejazdowe, mieszczące zestaw ciągnika z naczepą. Z boku hali znajduje się małe centrum logistyczne – warsztat elektryczny i magazyn części zamiennych o powierzchni 300 mkw. Serwis świadczy także naprawy blacharsko-lakiernicze. Montuje i serwisuje też urządzenia Toll Collect do poboru myta na niemieckich autostradach.

W budynku istnieje też dwukondygnacyjna część biurowo-socjalna. Poza miejscami pracy dla handlowców oraz pracowników administracyjnych, znajduje się tam też specjalny pokój, gdzie kierowcy mogą w razie potrzeby przenocować lub odpocząć oglądając telewizję, czytając prasę lub jedząc posiłek. Pomieszczenie to ma osobne wejście i węzeł sanitarny z prysznicem.

Serwis Renault Trucks w PietrzykowicachW Pietrzykowicach sprzedawane są wszystkie samochody z gamy Renault Trucks, zarówno nowe, jak i używane. Na placu stale dostępnych jest 40 do 50 samochodów w różnych konfiguracjach.

– "Przed zakupem można sprawdzić jak się nimi jeździ – dostępne są trzy testowe ciężarówki Premium i Magnum (w tym typu mega)" – mówi Krzysztof Marzec, dyrektor zarządzający wrocławskiego oddziału Retosu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!