Dartom odebrał trzechsetną ciężarówkę Renault

31 maja 2012, 13:33

Firma Transportowa Dartom istnieje od 1990 r., a już w 1991 r. kupiła pierwszą, używaną ciężarówkę Renault. Gdy w 1995 r. otrzymała koncesję na wykonywanie międzynarodowego transportu rzeczy, zdecydowała się również na pierwszy w swojej historii nowy pojazd Renault Trucks. Liczba ciężarówek Renault zakupionych przez firmę przekroczyła już 300 sztuk.

Systematycznie rośnie ilość przewożonych towarów, a wraz z tym liczba użytkowanych pojazdów. I tak w ciągu kilkunastu lat rotacja ciężarówek Renault sięgnęła okrągłej liczby 300. „Jubileuszowy” ciągnik znalazł się w partii pojazdów dostarczonych 23 maja b.r. w On Road w Błoniu. Przyrost przewozów towarów w 2011 r. wyniósł ponad 20% to oznaka, że Dartom radzi sobie pomimo trudnej sytuacji gospodarczej w Europie. Oczywiście „przyszłość jest wielką niewiadomą, ale trzeba sobie z nią radzić” – mówi Dariusz Szumacher, prezesDartom.

Najnowszy zakup to ciągniki Renault Premium 460.19 z silnikami DXi11 Euro V/EEV o mocy 346 kW przy 1800 obr./min i maksymalnym momencie 2240 Nm przy 1200 obr./min. Wszystkie mają zautomatyzowane 12-biegowe skrzynie Optidriver+. Długie, podwyższone kabiny są wyposażone w niezależne ogrzewanie, klimatyzację i lodówkę oraz 2 leżanki, a oba fotele mają pneumatyczne podstawy.

Przy odbiorze ciągników przeszkolono kilku kierowców. „Sami doświadczeni, więc pracy z nimi jest trochę więcej, bo trzeba zmienić niektóre stare, złe nawyki” – mówi Dariusz Ciesielski prowadzący zajęcia z ramienia Renault Trucks. Kursanci nie chcą przyznawać się do swoich przyzwyczajeń, ale niemal jednym głosem mówią, że nauczyli się czegoś nowego.

Pojazdy przekazane w On Road w Błoniu już następnego dnia weszły do normalnej eksploatacji.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!