Pick-by-Voice w magazynach Dachser w Polsce

18 czerwca 2012, 12:18

Firma Dachser stosuje w polskich magazynach kompletację zamówień za pomocą technologii głosowej – Pick-by-Voice. Wykorzystanie zestawów słuchawkowych przez pracowników magazynu może zwiększyć wydajność nawet o kilkanaście procent.

Pick-by-Voice polega na wykorzystaniu technologii głosowej oraz magazynowego systemu IT do obsługi kompletacji zamówień. Jest on szczególnie skuteczny przy realizacji zamówień skomplikowanych, o dużym stopniu rozdrobnienia oraz w multipickingu, czyli kompletacji kilku zleceń magazynowych jednocześnie. Pracownik wyposażony jest w zestaw słuchawkowy – słuchawki i mikrofon. Na podstawie zamówienia otrzymuje od systemu zoptymalizowaną listę punktów i towarów do pobrania, według której jest prowadzony po magazynie. Pracownik jest kierowany głosowo w odpowiednie miejsce magazynu. Głos informuje o lokalizacji magazynowej oraz o wymaganej w zamówieniu liczbie produktów. Pracownik potwierdza do mikrofonu wykonanie każdego z kroków, podając cyfry kontrolne z kodów lokalizacji, kodów produktowych lub kodów SSCC. Każdy pojedynczy etap kompletacji jest weryfikowany przez system, łącznie z informacją o ilości produktów pozostałych po kompletacji w danej lokalizacji. Taka stała inwentaryzacja umożliwia identyfikowanie błędów zanim powstaną lub zanim przesyłki opuszczą magazyn.

„Utrzymanie zadowolenia naszych klientów wymaga sprawnej i szybkiej obsługi. Dostawa przesyłek na czas i w idealnym stanie jest niezwykle ważna” – mówi Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser w Polsce. „Przyjęcie towaru, jego obsługa w magazynie oraz wysyłka musi się odbywać z minimalną ilością błędów. Zastosowanie Pick-by-Voice nie tylko usprawnia pracę w magazynie, ale umożliwia komplementowanie nawet najbardziej skomplikowanych zamówień” – podkreśla prezes Lichocik.

System pozwala na uwolnienie rąk i oczu pracownika, co wpływa znacząco na tempo kompletacji. Nie używa się tu tradycyjnego, dość ciężkiego skanera, który normalnie trzeba odkładać za każdym razem, aby pobrać karton zgodnie z zamówieniem. Zastosowanie zestawu słuchawkowego ułatwia pracownikom poruszanie po magazynie i wpływa na większą koncentrację na własnych zadaniach.

„Częstsze dostawy mniejszych ilości produktów, na mieszanych paletach, to generalna tendencja w zamówieniach naszych klientów. Aby obsługa takich zamówień przebiegała sprawnie i przede wszystkim bez błędów, wykorzystujemy najnowsze technologie” – mówi Jarosław Witkowski, kierownik poznańskiego oddziału firmy Dachser, w którym wykorzystywana jest technologia głosowa do kompletacji zamówień. „Wykorzystanie Pick-by-Voice pozwala na dużo szybszą kompletację przesyłek oraz wyeliminowanie pomyłek. Technologia doskonale sprawdza się w obsłudze klientów z szerokim asortymentem, a mamy takich z ponad 2 tys. różnych produktów – SKU (stock keeping unit), różniących się jedynie kolorem, rozmiarem, datą ważności itd.” – dodaje.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!