ZF wchodzi w świat telematyki

4 listopada 2021, 14:29

Firma ZF poinformowała o przejęciu technologii Bestmile dot. telematyki. Jest to krok w kierunku uruchomienia pierwszej w branży pojazdów użytkowych platformy mobilnej (Mobility Orchestration Platform).

Platforma ta pomoże operatorom zrealizować plany związane z transportem jako usługą (TaaS) i mobilnością jako usługą (MaaS) w zakresie wszystkich rodzajów aplikacji w obszarze mobilności i pojazdów. Wykorzystując rosnący poziom cyfryzacji transportu i automatyzacji pojazdów, Mobility Orchestration Platform od ZF zapewni koordynację w czasie rzeczywistym i zarządzanie transportem towarów i osób na dużą skalę.

– Obecnie w ekosystemie transportowym zachodzą szybkie zmiany, a producenci oryginalnego wyposażenia (OEM) i operatorzy flot stoją przed licznymi wyzwaniami; od presji konkurencyjnej po zmiany regulacyjne, ponieważ coraz bardziej sięgają one po cyfryzację i wdrażają technologie mobilności autonomicznej, pojazdów skomunikowanych i elektrycznej. Takie tempo i różnorodność zastosowań zdezintegrowały branżę transportową, prowadząc do powstania cyfrowych silosów, większej złożoności i nieefektywności w zarządzaniu flotami – powiedział dr Christian Brenneke, Starszy Wiceprezes ds. Inżynierii Produktu w Dywizji Commercial Vehicle Control Systems firmy ZF.

– Włączając technologię Bestmile w swoją strategię Next Generation Mobility, ZF zapewni platformę Mobility Orchestration Platform, która zoptymalizuje kanały informacyjne, złożone procesy operacyjne i rygorystyczne kontrole wymagane do budowy i obsługi skomunikowanych ekosystemów transportowych – dodał Brenneke.

– W oparciu o tę platformę ZF otworzy drzwi do wyższego poziomu automatyzacji i łączności między różnymi dostawcami systemów mobilności i transportu oraz interesariuszami, w tym łańcuchami dostaw ładunków, przesyłek i transportu komercyjnego. Platforma wspiera również dostawców usług „mobilności na żądanie”, zarządzając każdym pojazdem we flocie w czasie rzeczywistym – powiedział Brenneke.

Opierając się na pozycji technologicznej w zakresie systemów pojazdów użytkowych o dużej ładowności, pokładowej inteligentnej technologii dla naczep i rozwiązaniach do zarządzania flotą, ZF będzie wykorzystywać możliwości Bestmile przenosząc tym samym rozwiązania bazujące na łączności sieciowej pojazdów na wyższy poziom.

Umożliwią one wprowadzenie w pełni automatycznego, opartego na kluczowych wskaźnikach efektywności rozwiązania do planowania, wyznaczania tras, harmonogramowania i dyspozytorni, wspomaganego łącznością sieciową między technologią pokładową, optymalizacją floty a sztuczną inteligencją. Platforma pomoże flotom znacznie wzmóc wydajność operacyjną, zrównoważony rozwój, bezpieczeństwo i ochronę towarów. Taka platforma pozwoli również ostatecznie ułatwić w pełni autonomiczną mobilność i transport ładunków w zautomatyzowanych, wieloplatformowych łańcuchach dostaw i sieciach logistycznych.

– Wraz z moim zespołem cieszymy się, że możemy stać się częścią ZF i podjąć kolejne kroki w kierunku optymalizacji mobilności ludzi i ładunków. Zawsze skupiamy się na tym by zaoferować operatorom flot kompleksowe rozwiązania dla technologii orkiestracji, aby już dziś umożliwić inteligentną, współdzieloną, elektryczną i autonomiczną mobilność przyszłości. Dzięki innowacjom i silnej pozycji ZF, jako lidera technologicznego w zakresie pełnej gamy platform transportowych i rozwiązań do zarządzania flotą, zyskujemy dodatkowy bodziec w kierunku realizacji tej wizji – powiedział Dr Marco Laumanns, były Dyrektor ds. Technologii w Bestmile.

Oprócz korzyści płynących z platformy orkiestracji Bestmile, klienci uzyskają teraz dostęp do rozbudowanych rozwiązań posprzedażowych ZF i sieci usług flotowych, w tym pomocy drogowej, warsztatów i partnerów dystrybucyjnych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!