Zielony Produkt: Opona Goodyear Marathon

25 czerwca 2012, 13:55

Opony do pojazdów ciężarowych Goodyear Marathon zdobyły nagrodę podczas odbywającego się w Luksemburgu Zielonego Szczytu Biznesu (Luxembourg Green Business Summit 2012). Linia opon Goodyear wyposażonych w technologię zmniejszającą zużycie paliwa (FuelSaving Technology) otrzymała nagrodę w kategorii ‘Zielony Produkt’ w uznaniu wkładu tych opon w ograniczanie emisji CO2.

Organizatorami Zielonego Szczytu w Luksemburgu są: GreenWorks (platforma dla przedsiębiorstw troszczących się o niwelowanie wpływu nowoczesnej gospodarki na środowisko naturalne) oraz krajowe i międzynarodowe inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Podczas szczytu przyznano dwanaście nagród w różnych kategoriach dotyczących zrównoważonego rozwoju oraz proekologicznych produktów i usług.

Ważnym wydarzeniem wieczoru było wręczenie nagród w kategorii ‘Zielony Biznes’. Firmę Goodyear nagrodzono za opony do pojazdów ciężarowych Marathon LHS II+, LHD II+ i LHT II przeznaczone na oś sterującą, napędową oraz do naczep, Dzięki udoskonalonym parametrom opony te sprzyjają ochronie środowiska naturalnego przez cały cykl życia opony. Zgłoszenie konkursowe Goodyear było jednym z dziesięciu w tej kategorii. Henk van Tuyl, Dyrektor ds. technologii opon do pojazdów ciężarowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, reprezentował Goodyeara na szczycie wraz z przedstawicielami działu rozwoju opon do pojazdów ciężarowych z Centrum Innowacji Goodyeara w Luksemburgu.

„Nagroda jest dowodem uznania dla wysiłków zespołu Centrum Innowacji na rzecz redukcji emisji CO2 poprzez wykorzystywanie nowoczesnych technologii. To właśnie efektywność paliwowa, a tym samym ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko jest jednym z trzech kluczowych parametrów, które będą prezentowane na etykietach na oponach. Oznaczenie zacznie obowiązywać 1 listopada br. i zobrazuje również przyczepność na mokrej powierzchni oraz poziom emitowanego hałasu" – powiedział Henk van Tuyl.

Nagrody Luxembourg Green Business Awards wskazują praktyki i rozwiązania z zakresu ochrony środowiska. Przyznawane są przez jury, składające się z 50 dyrektorów generalnych i liderów branży.

W wieczornej konferencji wzięło udział około 700 gości. W programie spotkania znalazły się m.in. wystąpienia dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju i zmian klimatycznych PwC Luksemburg oraz dyrektorów ds. zrównoważonego rozwoju francuskiej Grupy Bouygues oraz Grupy L’Oréal.  

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!