Myto w Niemczech nie tylko na autostradach

2 lipca 2012, 16:12

Od początku sierpnia 2012 r. w Niemczech myto będzie pobierane nie tylko na autostradach, ale także na niektórych niemieckich drogach federalnych. Przejazd będzie płatny na czteropasmowych drogach, rozbudowanych w sposób podobny do autostrad i połączonych z autostradą federalną. Opłata dotyczy samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 12 ton na 1135 kilometrach dróg federalnych. Myto będzie pobierane za pomocą systemu Toll Collect.

Tymczasowy wykaz dróg federalnych, które będą w przyszłości objęte obowiązkiem wykupu myta, jest dostępny na stronie internetowej Federalnego Urzędu ds. Transportu Towarowego (BAG). Przed 1 sierpnia wykaz wszystkich odcinków dróg federalnych zostanie opublikowany w elektronicznym Monitorze Federalnym.

Odbyły się już testy systemu firmy Toll Collect. W próbach uczestniczyło 3 000 pojazdów należących do przedsiębiorstw transportowych i logistycznych. Kontrolował je Federalny Urząd ds. Transportu Towarowego (BAG). Na początku lipca wszystkie dane użytkowe zostaną przesłane drogą radiową do wszystkich urządzeń pokładowych. W kolejnych tygodniach dane te zostaną pobrane automatycznie przez 717 000 urządzeń pokładowych OBU zamontowanych w zagranicznych pojazdach ciężarowych. 1 sierpnia o godzinie 0:00 rozpoczęte zostanie pobieranie myta na drogach federalnych.

Poza urządzeniami pokładowymi nowe dane użytkowe dotyczące odcinków dróg objętych obowiązkiem wykupu myta zostaną wprowadzone do systemu wykupu myta przez Internet oraz do 3500 terminali stacjonarnych.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.toll-collect.de

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!