Co warto zobaczyć podczas Inter Cars Motor Show?

27 lipca 2012, 10:34

Jak już wcześniej pisaliśmy, towarzysząca 12. Targom impreza Inter Cars Motor Show to święto motoryzacji i muzyki. Najbardziej widowiskowymi atrakcjami tego wydarzenia będą z pewnością Masters Race i Drag Show. Na czym one polegają? Wyjaśniamy w tym artykule.

Masters Race

To zmagania naszych mistrzów: Hołowczyca, Kuchara, Kuzaja i Oleksowicza. Master Race będzie składał się z trzech etapów:

  • Wyścig gokartów
  • Wyścig samochodów RWD
  • Wyścig samochodów AWD
  • Wyścig samochodów FWD

Wygrywa ten zawodnik, który po zsumowaniu wszystkich czasów ma najniższy czas.

Motor Show

Drag racing wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a w Polsce znany jest w pod nazwą wyścigi równoległe, w których dwa pojazdy (najczęściej samochody lub motocykle) mają pokonać w jak najkrótszym czasie odcinek ¼ mili (402,3m).

Wyścigi w Polsce zrzeszają coraz większą grupę zainteresowanych i z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Na warszawskim Bemowie w Corvette VTG 4×4 siądzie rekordzista Europy na ¼ mili – Grzegorz Staszewski, widzowie będą mogli podziwiać także Marcina Blautha w Camaro 4×4 i Dimy Nahula w Chevy Pick Up. Niespotykaną atrakcją będzie także Globe of Speed w formie stalowej kuli, w której może jeździć aż 6 motocyklistów jednocześnie! Jednak niewątpliwie największymi i zarazem najgłośniejszymi atrakcjami będą przejazdy Jet-Cara i Jet-Bike’a. Pojazdy prowadzone przez Gerda Habermanna posiadają silniki odrzutowe i jeśli chodzi o motocykl to jest to jedyny egzemplarz w Europie. Będzie więc wiele unikatowych motoryzacyjnych atrakcji!

Zapraszamy do regularnego odwiedzania stron www.intercarsmotorshow.pl oraz www.12targi.intercars.com.pl, ponieważ będą stale aktualizowane i będą pojawiać się na nich coraz to nowsze informacje, ciekawostki oraz atrakcyjne konkursy.

12 Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatowego

31.08-02.09 2012

 

Inter Cars Motor Show

01-02.09 2012

Warszawa, Lotnisko Bemowo, wjazd od ulicy Piastów Śląskich

Organizatorzy: 

Sponsorzy:

Partnerzy: 

Bilety dostępne od 26 lipca w punktach Ticketpro oraz na stronie www.ticketpro.pl

 


Sylwetki zawodników

Krzysztof Hołowczyc to jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych, mający w swoim dorobku zarówno wielokrotne tytuły Mistrza Polski, Mistrza Europy, jak i udane starty w eliminacjach Mistrzostw Świata (WRC) i w legendarnym rajdzie Dakar. Sukcesy sportowe w połączeniu z wyjątkową osobowością zaowocowały ogromną popularnością jego osoby oraz przyczyniły się do prawdziwego rozkwitu rajdów samochodowych w Polsce.

Hubert Dylon Raptowny to jedna z bardziej rozpoznawany postaci w Polsce zajmujących się stuntem motocyklowym. Przez wszystkie lata aktywności sportowej Hubert podróżował po całej Polsce występując na licznych pokazach I eventach, co miało duży wpływ na popularyzacje tego sportu w naszym kraju. Jest również rekordzistą Polski w jeździe na przednim kole. W 2004 roku w ten właśnie sposób pokonał dystans 201m na motocyklu Yamaha R1.

Leszek Kuzaj, polski kierowca rajdowy, czterokrotny mistrz Polski. Pasję do rajdów wniósł z domu. W młodości pomagał w ekipach serwisowych by następnie, po uzyskaniu licencji, startować w rajdach jeszcze Fiatem 126p. Jak sam o sobie mówi jest człowiekiem uzależnionym od adrenaliny.

Tomasz Kuchar, wicemistrz Polski z 2007 i 2008 roku oraz zdobywca 4 tytułów Mistrza Polski (klasa N-3 w 1998, F-2 w 1999 i 2000, Super 2000 2009) oraz pięciokrotny zwycięzca Rajdu Barbórki. W sezonie 2002 był fabrycznym kierowcą zespołu Hyundai-Castrol World Rally Team. W latach 1999-2003 startował w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Maciej Oleksowicz jest jednym z popularniejszych, polskich kierowców rajdowych, który z powodzeniem startuje w formule SWRC zarówno w kraju jak i za granicami. Wicemistrz Polski w klasie N2, w 2010 roku zajął 5 Miejsce w Mistrzostwach Europy oraz 4 w 2011.

Grzegorz Staszewski, rekordzista Europy w szybkości osiągniętej samochodem dopuszczonym do ulicznego ruchu (street racing) na dystansie 400 m. Zdobywca tytułu King of Europe 2008 & 2010 oraz King of Germany 2010. Jego celem jest przesunięcie granicy możliwości i pobicie ustanowionego przez siebie rekordu prędkości.

Wheelieholix Triumph Stunt Team Polska oficjalny zespół stunerski producenta motocykli – Triumph.  W jego skład wchodzą czołowi polscy stunerzy: Fragment i Beku. Pokazy z „Triumphem w tle” uświetni także pokaz Mai Lin. Pięknej blondynki pochodzącej z Niemiec, która doskonale radzi sobie z jazdą ekstremalną na swoim Triumph Street Triple. Mai Lin znana jest również, jako stunt –girl.

Globe of Speed – ekstremalna jazda motocyklami wewnątrz stalowej kuli. Zobacz najbardziej szalonych motocyklistów łamiących prawa grawitacji.

Shocker Atv Group – zwariowana paczka, uzależnionych od adrenaliny, miłośników quadów. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych!

Bartek Ostałowski – osoba, której należy się wielki szacunek za hart duch i nie poddawanie się ograniczeniom własnego ciała. Bartek jest jedynym drifterem, który prowadzi samochód bez rąk, używając nóg. To nie wpływa na fakt, że jest jednych z bardziej utalentowanych polskich zawodników, którego pokazy stają na najwyższym poziomie.

FMX – freestyle motorcross, powietrzne akrobację wykonywane przez motocyklistów skaczących na rampach! Wystąpią najlepsi zawodnicy w Polsce, m.in Bartek Oglaza. Niesamowite widowisko  zapierające dech w piersiach. To trzeba zobaczyć!

Terry Grant – szalony Brytyjczyk i jego szalone samochody. Niesamowite show, w którym kierowca wychodzi i wraca do samochodu podczas driftu, lub wymienia koło w czasie kręcenia „bączków”.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!