TNT testuje długie naczepy

30 lipca 2012, 11:09

TNT przetestuje – w warunkach codziennych operacji transportowych – naczepy dłuższe od standardowych. Na drogach Wielkiej Brytanii pojawią się pojazdy o długości 15,65 m – o dwa metry dłuższe niż obecnie wykorzystywane standardowe naczepy. Pozwoli to uzyskać o 15 proc. większą ładowność, znacząco podnosząc efektywność i wydajność operacji transportowych.

Naczepy obsłużą połączenie TNT pomiędzy głównym centrum przeładunkowym TNT w Wielkiej Brytanii – w Kingsbury (hrabstwo Staffordshire) a magazynem w Llantrisant (Walia). Testy są elementem 10-letniego rządowego programu, prowadzonego we współpracy z sektorem transportu i logistyki.

W dobie wysokich cen paliwa te innowacyjne i nowoczesne naczepy zapewniają wyjątkową ładowność i efektywne wykorzystanie przestrzeni, pozwalając obniżyć koszty – powiedział Simon Harper, Dyrektor Operacyjny TNT Express Services UK & Ireland – Większa powierzchnia załadunkowa każdego pojazdu pozwoli przewieźć jednorazowo więcej przesyłek i zaoszczędzić nie tylko na poborze paliwa, ale i ograniczyć emisję CO2.

Nowe naczepy charakteryzuje szereg innych funkcjonalności, które ograniczają zużycie opon i konsumpcję paliwa. Jedną z nich jest opcja podniesienia centralnej osi, która zachodzi jedynie wówczas, gdy obciążenie którejś z pozostałych dwóch osi przekracza 90 proc. z dozwolonych 9 ton.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!