Goodyear Dunlop na europejskich targach transportowych IAA

10 sierpnia 2012, 14:24

Goodyear Dunlop zaprezentuje podczas IAA Commercial Vehicle Show 2012 nową linię opon autobusowych Goodyear oraz swoje innowacyjne rozwiązania technologiczne. Targi odbędą się w dniach 20-27 września br. w Hanowerze w Niemczech.

Goodyear Marathon Coach (którą można montować na wszystkich osiach) i Goodyear Ultra Grip Coach (opona zimowa) to zupełnie nowe opony marki Goodyear zaprojektowane specjalnie do autobusów. Podczas targów IAA można będzie uzyskać informacje m.in. na temat charakterystyki rzeźby bieżnika oraz komfortu jazdy na ww. nowych oponach. Wszystkie prezentowane dane zebrano w oparciu o opinie operatorów flot autobusowych, którzy testowali nowe opony.

Ponadto, Goodyear Dunlop zaprezentuje specjalny pojazd ciężarowy wykonany z klocków LEGO, który odegra główną rolę w projekcie dobroczynnym „DocStop for Europeans e.V.”, wspierającym inicjatywę europejskich kierowców pojazdów ciężarowych. DocStop oferuje pomoc medyczną kierowcom aut ciężarowych w trasie. Celem akcji jest zapewnienie – w razie potrzeby – każdemu kierowcy pojazdu ciężarowego w Europie łatwego dostępu do lekarza

Zarówno inicjatywa DocStop, jak i inne przedsięwzięcia Goodyear Dunlop zostaną szczegółowo przedstawione na konferencji prasowej, która odbędzie się 19 września br. (godz. 13:15) na stoisku Goodyear Dunlop na targach IAA.

Z myślą o operatorach pojazdów ciężarowych, a w szczególności menedżerach flot, Goodyear zaprezentuje swoją „mistrzowską drużynę” Goodyear, w skład której wchodzą opony Marathon LHS II+ na oś sterującą, opony LHD II+ na oś napędową oraz opony LHT II do naczep. Za sprawą nowego unijnego obowiązku etykietowania opon, klienci otrzymają ich specyfikację z informacjami o 3 kluczowych parametrach: efektywności paliwowej, przyczepności na mokrej nawierzchni i poziomie emitowanego hałasu zewnętrznego. Na targach prezentowane będą również opony, które można bieżnikować: Goodyear TreadMax i Dunlop MultiTread.

Na zakończenie Goodyear Dunlop zorganizuje na targach IAA losowanie. Codziennie goście odwiedzający stoisko będą mogli wygrać model LEGO Technic Unimog U400 (składający się z 2048 elementów) lub ciężarówki do załadunku i transportu drewna LEGO Technic Logging Truck. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!