Nowi Członkowie Zarządu Solarisa

16 sierpnia 2012, 15:57

1 lipca i 1 sierpnia 2012 roku do Zarządu Solarisa powołano łącznie czterech nowych członków. Kadra zarządcza wesprze producenta autobusów, trolejbusów i tramwajów w dalszym rozwoju.

Od początku lipca 2012 roku Członkiem Zarządu odpowiedzialnym za Finanse, Zakupy i Inwestycje jest Zbigniew Palenica. Ma również doradzać firmie w zakresie pojazdów szynowych. Zbigniew Palenica to doświadczony menedżer branży transportu publicznego z ponad 16-letnim stażem pracy w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Krakowie, z czego dziewięć lat jako członek zarządu do spraw finansów. Działa też w Izbie Gospodarczej Komunikacji Miejskiej (IGKM) oraz w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Transportu Publicznego (UITP).

Z początkiem sierpnia w skład Zarządu weszły trzy osoby, które od lat są związane z Solarisem. Wszystkie pełniły do tej pory funkcje dyrektorów w podległych im działach i niezmiennie pozostają odpowiedzialne za swoje dotychczasowe obszary, lecz już w randze Członka Zarządu.

Małgorzata Olszewska została Członkiem Zarządu odpowiedzialnym za Sprzedaż i Marketing. Od 2004 roku pracuje w Solarisie zarządzając sprzedażą, przygotowaniem ofertowym, marketingiem, oraz zagranicznymi przedstawicielstwami firmy. Paweł Kaczalski, od 15 lat związany z firmą, odpowiada w Zarządzie za sprawy produkcji, a Dariusz Michalak, również od 15 lat w Solarisie, za obszar badań i rozwoju.

– „Wraz z powołaniem nowych Członków Zarządu dajemy wyraz zaufania wobec kompetencji i zaangażowania osób od lat związanych z naszym przedsiębiorstwem, współtworzących sukcesy ostatnich lat” – mówi Solange Olszewska, Prezes Zarządu i współzałożycielka firmy.

Zarząd Solaris Bus & Coach S.A. składa się obecnie z siedmiu osób. Nowo powołani dołączyli do Solange Olszewskiej, Prezes Zarządu, Heleny Krystyny Woźniak, odpowiedzialnej za sprawy personalne oraz Martina Grubera odpowiadającego za obszar After Sales.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!