Volvo Trucks wprowadza nową serię FH

24 sierpnia 2012, 13:51

„Samochód ciężarowy, który przeniesie nas daleko w przyszłość.” Tymi słowami Claes Nilsson, Prezes Volvo Trucks, opisuje nowe wersje Volvo FH i Volvo FH16, które zostaną zaprezentowane wkrótce.

Claes Nilsson, prezes Volvo Truck CorporationWe środę, 5 września br., Volvo Trucks oficjalnie zaprezentuje nowe wersje popularnego modelu Volvo FH i Volvo FH16. Od blisko dwóch dekad Volvo FH zapewnia firmom transportowym bezpieczeństwo, efektywny transport i wysoką jakość. Wraz z najnowszą generacją tych pojazdów dokonaliśmy dalszego postępu we wszystkich tych trzech dziedzinach – mówi Claes Nilsson, Prezes Volvo Truck Corporation.

Wyznaczanie nowych standardów 

Nigdy przedtem Volvo nie przeprowadziło tak wielu testów z udziałem kierowców i firm transportowych, by upewnić się, że nowy model spełnia najwyższe wymagania. W rezultacie produkt, który powstał, oferuje cechy niespotykane dotąd w samochodach ciężarowych. Klienci mieli rzeczywisty wpływ na ostateczną postać produktu i jestem przekonany, że wraz z nim wyznaczamy nowy wzorzec dla całej branży samochodów ciężarowych – mówi Claes Nilsson.

„Podobny bardziej do samochodu osobowego, niż ciężarowego”

Jednym z głównych założeń projektowych było opracowanie samochodu ciężarowego o bezapelacyjnie najlepszych na rynku właściwościach jezdnych.  Szereg udoskonaleń konstrukcyjnych nadało nowej serii Volvo FH stabilność i elastyczność, które można podziwiać w opublikowanym ostatnio filmie zatytułowanym „Wyczyn Baleriny”, w którym akrobatka Faith Dickey spaceruje po linie rozpiętej pomiędzy dwoma samochodami ciężarowymi pędzącymi z prędkością 80 km/h. Przeszliśmy samych siebie.  Volvo FH jest bardziej podobne do samochodu osobowego, niż ciężarowego, jeżeli chodzi o precyzję reakcji i napawającą zaufaniem stateczność kierunkową – mówi Martin Palming, menedżer produktu w Volvo Trucks.

Rewolucyjne zawieszenie przednie

Dla nowej serii Volvo FH zaprojektowano nowe niezależne zawieszenie przednie, IFS (Individual Front Suspension), dostępne w pojazdach z kierownicą po lewej stronie. Volvo FH bez IFS już będzie numerem jeden na rynku, ale IFS zrewolucjonizuje podejście do właściwości jezdnych w świecie samochodów ciężarowych.  Volvo FH wyposażone w IFS będzie najlepiej trzymającym się drogi samochodem ciężarowym na świecie – mówi Martin Palming.

Niezależne zawieszenie przednie oznacza, że każde przednie koło jest zamocowane do podwozia niezależnie od drugiego i że jego ruchy nie oddziałują na to drugie koło.  Ponieważ obydwa koła przednie przemieszczają się niezależnie od siebie, jazda staje się łagodniejsza i stabilniejsza.  Dzięki wyeliminowaniu wzajemnego oddziaływania kół na siebie, wzrastają również precyzja kierowania i wyczucie drogi przez kierowcę.

Premiera zaplanowana na 5 września 2012

Światowa premiera i oficjalna prezentacja nowej serii Volvo FH odbędzie się 5 września 2012 r., o godzinie 21:00 czasu środkowoeuropejskiego (CET), w Göteborgu.  Będą jej towarzyszyć równoległe uroczystości w Madrycie, Birmingham, Paryżu, Rotterdamie i Brukseli.  Ponadto, całe wydarzenie będzie można śledzić na żywo w Internecie, wchodząc na stronę startową www.volvotrucks.com/fh.  

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.21.154.*, 28 sierpnia 2012, 9:00 0 0

Może żeczywiście coś pokarzą ale cena napewno przybije ,a serwisy volvo wystarczy rylko wjechać za bramę a już można zbankrutować

Odpowiedz

31.63.15.*, 28 sierpnia 2012, 20:23 0 0

mam tylko volvo i żyję

Odpowiedz