Niecodzienny transport zrealizowany przez Dachser

, 3 września 2012, 10:36

Odwiedzający kino CineStar Event Cinema w Berlinie mogą teraz podziwiać największy w mieście ekran 3D. Transport z USA, ekranu mierzącego 300 m kw. i ważącego prawie 700 kg, zorganizowała firma Dachser.

CineStar w Berlinie jest jednym z 60 kin, do których ekrany dostarczył Dachser. Grupa CineStar wprowadza możliwość projekcji filmów w technologii 3D we wszystkich swoich kinach w Niemczech. Dzięki temu projektowi firma Dachser stała się specjalistą w logistyce dużych ekranów. Do końca roku 2012 operator ma zorganizować transport kolejnych 40 sztuk.

Ekran, który trafił do Berlina, przybył do stolicy w drewnianej skrzyni, mierzącej prawie 13 metrów i ważącej prawie 700 kg. Skrzynia została podniesiona przez dźwig i umieszczona w wąskim otworze w fasadzie kina, mieszczącym się na wysokości 12,5 metrów. Miejsce, gdzie stanął żuraw, było obłożone specjalnymi płytami, aby mogło wytrzymać jego ciężar.

Wcześniej jednak ekran musiał pokonać dystans 8 tys. km drogą powietrzną. Rozpoczął swoją 6-dniową podróż w amerykańskim stanie Wirginia, miał międzylądowanie w Atlancie, następnie dotarł do Frankfurtu. Stąd podróżował już w ciężarówce, w kontrolowanej temperaturze 25 stopni Celsjusza.

Kinomani mogą podziwiać największy w Berlinie ekran od początku lata. Nowe kino otworzył niemiecki aktor i reżyser Til Schweiger.

 

(ak)

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!