Solaris inwestuje w pracowników

9 września 2012, 23:46

Dwudziestu nowych uczniów rozpoczęło naukę w Klasie Patronackiej Solarisa we wrześniu 2012 r. Najlepsi z uczniów kształcących się w zawodzie monter mechatronik będą mogli liczyć na oferty pracy u podpoznańskiego producenta.

Współpraca pomiędzy Solarisem a Zasadniczą Szkołą Zawodową w Murowanej Goślinie rozpoczęła się w 2006 roku. Miała na celu kształcenie przyszłej kadry pracowniczej, przy jednoczesnym wspieraniu lokalnego szkolnictwa i inwestowaniu w miejscowy rynek pracy. Pierwszych sześciu abolwentów, którzy ukończyli cykl szkolenia w 2010 roku zostało zatrudnionych w fabryce w Bolechowie. W kolejnych latach liczba osób przystępujących do programu systematycznie się zwiększała, by w roku szkolnym 2012/2013 sięgnąć dwudziestu.

– "Nasz sukces na rynku polskim i zagranicznym zawdzięczamy wykwalifikowanym kadrom. Rozumiemy, jak ważna jest inwestycja w wiedzę, a także umiejętności młodych ludzi" – powiedziała Solange Olszewska, Prezes Solaris Bus & Coach – "Szybki oraz intensywny rozwój firmy w obszarze produkcji autobusów oraz tramwajów sprawia, że musimy planować zatrudnienie specjalistów z odpowiednim wyprzedzeniem. Dlatego też mamy nadzieję, iż osiągane przez uczniów wyniki pozwolą nam zaoferować pracę najlepszym z nich." – dodała.

Program nauki jest ułożony w sposób umożliwiający uczniom poznanie całego procesu produkcyjnego. Regularna zmiana brygad, w których uczą się sprawia, że na początku nauki w trzeciej klasie wykonują już 75 proc. zadań i czynności przypisanych etatowemu pracownikowi.

Wszyscy uczestnicy programu pracują w oparciu o status pracownika młodocianego odbywającego praktyczną naukę zawodu. W trakcie trwającej 36 miesięcy nauki otrzymują wynagrodzenie zgodne z Rozporządzeniem Rady Ministrów.

Program Praktycznej Nauki Zawodu Solaris Bus & Coach przy współpracy z innymi szkołami zawodowymi objął również fabrykę w Środzie Wielkopolskiej, gdzie uczniowie uczą się w zawodzie ślusarz, przygotowując się do pracy na stanowisku spawacza.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!