Volvo Trucks prezentuje kolekcję odzieży

, 18 września 2012, 14:41

Czerpiąc inspirację z nowej serii Volvo FH, Volvo Trucks zaprojektowało kolekcję odzieży i dodatków, dedykowaną kierowcom i wielbicielom samochodów ciężarowych Volvo.

Zaprojektować. Projektanci nowego Volvo FH i FH16, gdy przystępowali do prac nad „Volvo Trucks Driver Gear – Travis" mieli zaprojektować kolekcję dla kierowców samochodów ciężarowych, która byłaby odzwierciedleniem stylu charakterystycznego dla nowego Volvo FH. W rezultacie powstała odzież oraz dodatki, które dzięki wykorzystanym materiałom i wzornictwu mają spełniać potrzeby kierowców samochodów ciężarowych, ale także fanów marki.

Charakter kolekcji odzwierciedla styl nowej serii Volvo FH, w tym wyrazistą kratę wlotu powietrza, pełne ekspresji pionowe reflektory główne i niepowtarzalne linie kabiny. W kroju trzech kurtek z kolekcji można nawet dostrzec ogólny kształt nowego FH, z lekko pochylonym przodem – co jeszcze bardziej wyróżnia nową serię Volvo FH.

To w całości nasz autorski projekt. Zaczęliśmy od czystego arkusza papieru, a potem opracowaliśmy kolekcję od początku do końca inspirowaną formą, kolorystyką oraz materiałami zastosowanymi w nowej serii Volvo FH – mówi Rikard Orell, dyrektor działu wzornictwa w Volvo Trucks.

Z myślą o kierowcach samochodów ciężarowych

Podczas pracy nad kolekcją chcieliśmy się skupić na specyficznych potrzebach kierowców samochodów ciężarowych. Kierowcy są ważni i dlatego pragniemy, by ich praca była nacechowana komfortem i dobrym gustem – stwierdza Rikard Orell.

Kolekcja- obejmująca oryginalne kurtki dla kierowców, sportowy zegarek na rękę i swetry z kapturem – ma trafić w gust i „luz" kierowców. Poszczególne artykuły zaprojektowano tak, by odpowiadały potrzebom w długiej podróży. Na przykład kurtki: mają taką długość by łatwo w nich prowadzić pojazd, posiadają dyskretne i gustownie wpasowane elementy odblaskowe, dzięki którym kierowca jest lepiej widoczny, gdy przebywa poza pojazdem, a wielofunkcyjne kieszenie i rękawy kurtek nie utrudniają ruchów.

Różne elementy kolekcji nawiązują do różnych aspektów stylistycznych nowego Volvo FH. Weźmy na przykład jeden z kluczowych artykułów w zestawie: sportowy zegarek dla kierowcy. Jego wskazówki i symbole na tarczy naśladują wizualny styl wskaźników na desce rozdzielczej nowej serii FH.

Oprócz artykułów odzieżowych dla kierowcy, kolekcja zawiera elementy, takie jak modele nowego Volvo FH i Volvo FH16 w różnej skali, komplety bielizny pościelowej oraz produkty adresowane do dzieci i innych członków rodzin kierowców.

Aby poznać kolekcję Volvo Trucks Driver Gear – Travis wystarczy wejść na stronę: www.volvotrucks.com/Travis

Otwarcie sklepu internetowego

Kierowcy samochodów ciężarowych Volvo i wszyscy wielbiciele marki Volvo będą mogli kupować artykuły z nowej kolekcji bezpośrednio w sklepie internetowym Volvo Trucks, który niedługo będzie dostępny pod adresem http://www.store.volvotrucks.com/. Początkowo kolekcja będzie dostępna na wybranych rynkach w Europie. Sprzedaż będzie prowadzona również podczas wystawy IAA w Hanowerze, w Niemczech, w dniach 20-27 września br.

 

(ak)

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

k, 8 marca 2016, 11:54 0 0

kkkk

Odpowiedz