Premiera opon autokarowych Goodyear na IAA 2012

, 24 września 2012, 9:27

Goodyear wprowadza na rynek europejski opony przeznaczone specjalnie do autokarów: Marathon Coach do montażu na wszystkich osiach oraz zimową Goodyear Ultra Grip Coach na oś napędową. Są to pierwsze opony Goodyear stworzone specjalnie do autokarów. Po raz pierwszy zostaną zaprezentowane na Targach Pojazdów Użytkowych IAA 2012 w Hanowerze.

Marathon Coach jest oponą całoroczną do montażu na dowolnej osi. Charakteryzuje się wyjątkową asymetryczną konstrukcją, dzięki której uzyskuje dobre parametry zużycia i długie przebiegi przy zachowaniu wysokiego poziomu komfortu. Nierównomierne zużycie jest poważnym problemem w nowoczesnych autokarach i skutkuje skróceniem żywotności ogumienia. Asymetryczna konstrukcja opracowana przez Goodyeara specjalnie dla opon Marathon Coach rozwiązuje ten problem.

Ultra Grip Coach to opona zimowa o udoskonalonych parametrach trakcji na śniegu. Właściwości te są szczególnie przydatne w autokarach jeżdżących w krajach skandynawskich i w regionach alpejskich, gdzie często występuje oblodzenie, a niespodziewane opady śniegu mogą powodować poważne opóźnienia. Konstrukcja bieżnika zapewnia nie tylko dobrą przyczepność i trakcję, lecz także niski poziom emitowanego hałasu, a tym samym wyższy komfort jazdy.

„Cieszą nas pozytywne opinie operatorów, którzy testowali opony Marathon Coach i Ultra Grip Coach. Przeprowadzona niedawno przez Goodyeara ankieta potwierdza, że kryteria wydajności, na których się koncentrowaliśmy projektując te opony, idealnie trafiają w zapotrzebowanie użytkowników autokarów” – powiedział Boris Stevanovic, Dyrektor marketingu opon do pojazdów ciężarowych, Goodyear Dunlop w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

(pk)

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!