Continental uruchomi zakład bieżnikowania opon na gorąco i recyklingu

, 24 września 2012, 13:28

Continental ogłosił budowę pierwszego na świecie, w pełni zintegrowanego zakładu bieżnikowania opon do pojazdów ciężarowych i autobusów oraz recyklingu ogumienia wycofanego z eksploatacji. Nowy obiekt powstanie do 2013 r. w Hanowerze i będzie produkował 180 000 bieżnikowanych opon oraz przetwarzał około 4.000 ton zużytego ogumienia rocznie. Wartość inwestycji przekroczy 10 milionów euro.

Zlokalizowany w hanowerskiej dzielnicy Stöcken nowy zakład ContiLifeCycle, wraz z obiektem recyklingowym, rozpocznie działalność w roku 2013. Po osiągnięciu pełnej, projektowanej wydajności, będzie ona produkować 180 000 bieżnikowanych opon. Pasy zużytego bieżnika powstające w fabryce ContiLifeCyle będą poddawane pełnemu przetworzeniu w zakładzie recyklingu.

"Przy planach zakładających poddanie recyklingowi około 4 000 ton zużytych opon rocznie, da nam to oszczędności rzędu 2 400 ton kauczuku oraz 1 600 ton sadzy i krzemionki” – zauważa dr Boris Mergell, Wiceprezes ds. Rozwoju Materiałów, Procesów i Industrializacji.

W Unii Europejskiej 41 % wszystkich wycofywanych z eksploatacji opon trafia obecnie do spalania w cementowniach. Kolejne 35 % przerabia się i stosuje do wytwarzania nienarażonych na duże naprężenia wyrobów gumowych, takich jak produkty odlewane. 

(pk)

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!