Schwarzmüller OpenBox oszczędza czas

25 września 2012, 12:08

Schwarzmüller zaprezentował 3-osiową naczepę skrzyniową ze skrzynią OpenBox, która skraca czas załadunku i pozwala na rezygnację z dodatkowych zabezpieczeń.

W plandece systemu OpenBox zintegrowano czysto prowadzone od góry i od dołu na ułożyskowanych kulowo rolkach panele, co umożliwia sprawne składanie bocznej plandeki przy otwieraniu. Po zamknięciu nie trzeba jej dodatkowo napinać. System dobrze działa bez kolumn środkowych i łat, które przy rozładunku musiałyby być dodatkowo przesuwane lub zdejmowane, co niepotrzebnie pochłania czas.

Ponieważ system OpenBox przeszedł certyfikację wg DIN EN 12642 Code XL włącznie z transportem napojów oraz spełnia wymogi wytycznej Daimlera 9.5, przy zamkniętym w formie ładunku można zrezygnować z dodatkowych zabezpieczeń. Znacznie skraca to czas załadunku.

Ważnymi cechami systemu OpenBox są:

  • Czas otwarcia na poziomie 20 sekund,
  • Długość otwarcia na poziomie 11 m, o ponad 2 m większa od standardowej,
  • Otwieranie jest możliwe z przodu i z tyłu,
  • Ponieważ burta boczna składa się przy otwieraniu w całości na zewnątrz, otwieranie jest możliwe nawet w przypadku przesunięcia towaru,
  • Specjalne otwory umożliwiają łatwe zabezpieczenie ładunku w przypadku załadunku częściowego (np. przy wykorzystaniu belek grodziowych).
     

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!