Maxity Electrique ma już 100 000 km na liczniku

26 września 2012, 11:39

Już minęły dwa lata od momentu wręczenia kluczyków do Maxity Electric pierwszemu klientowi. Niedawno na liczniku tego pojazdu pojawiła się okrągła liczba 100 000 km. W międzyczasie, Maxity Electric znalazł kolejnych 20 nabywców. Ich pozytywne doświadczenia z tą ciężarówką są dla Renault Trucks motorem do dalszych działań w zakresie alternatywnych technologii.

Maxity Electric, pierwszy w pełni zasilany energią elektryczną pojazd zaprojektowany przez Renault Trucks i wprowadzony na rynek w 2010 roku, ma na swoim koncie już 100 000 km. Przez ostatnie dwa lata na drogi wyjachało 20 takich pojazdów, a opinie ich właścicieli są bardzo pozytywne.

"Dzięki dużej ładowności, kompaktowym rozmiarom, szerokim zastosowaniom oraz wydajności, Maxity Electric stale utwierdza mnie w przekonaniu, że jest obecnie najlepszym pojazdem na rynku, który dostarcza naszym klientom usługi niczym nie odbiegające od usług oferowanych przez dostawców korzystających z tradycyjnych pojazdów"mówi Nicolas Morisse, Dyrektor Naczelny Greenway Services “Dzięki tej ciężarówce możemy obiecać klientom, że nasze usługi są przyjazne dla środowiska, a to dla nich bardzo istotny argument” – dodaje. 

 

Maxity Eelectrique – pojazd ekologiczny i wyróżniający się z tłumu

 

Przywiązujący dużą wagę do przyjaznego dla środowiska transportu, dystrybutor napoi firma Tafanel, jako pierwsza otrzymała kluczyki do Maxity Electric. “To, co wyróżnia ten pojazd w porównaniu z pojazdami z silnikiem spalinowym to cisza” wyjaśnia Mr. Lessaigle, kierowca Maxity Electric. “Moja praca jest teraz znacznie mniej wyczerpująca”. Wśród zgiełku stolicy, to właśnie cicha praca silnika zwraca uwagę przechodniów i rowerzystów „Często pytają mnie czy ta ciężarówka jest rzeczywiście napędzana energią elektryczną” dodaje kierowca.

Pomijając aspekty ekonomiczne, decyzja firmy Tafanel o zakupie pierwszego Maxity Electric wywarła pozytywne wrażenie na jej klientach: „W ich oczach jesteśmy innowacyjni i odważnie patrzymy w przyszłość.” wyjaśnia Thillaye. Pracownicy firmy podzielają tę opinię „Nasi pracownicy przejawiają szczery entuzjazm i dumę z faktu posiadania tego pojazdu” podsumowuje Manager Tafanel.

Od 2010 roku Maxity Electric jest eksploatowany przez firmy dystrybucyjne, prywatnych kierowców, lokalne władze, a swego czasu służył nawet jako mobilna biblioteka. W ciągu tych dwóch lat udowodnił, że jest pojazdem nie tylko ekonomicznym i przyjaznym środowisku, ale także niezawodnym, który może śmiało konkurować z pojazdami wyposażonymi w silniki spalinowe. W najbliższych latach, Renault Trucks planuje wprowadzić Maxity Electric na rynek hiszpański oraz do krajów Beneluxu.

(pk)

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!